Euro 2016. Igor Lebiediew, rosyjski polityk o walkach kiboli: Tak trzymać!

1 : 1
Informacje
Euro 2016 - Grupa B
Sobota 11.06.2016 godzina 21:00
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Anglia
0
1
1
Rosja
0
1
1
Składy i szczegóły
Anglia
Bramki: Dier (73.) Kartki: Cahill - żółta Skład: Hart - Walker, Cahill, Smalling, Rose - Alli, Dier, Rooney (78. Wilshere) - Lallana, Kane, Sterling (87. Milner)
Rosja
Bramki: W.Bieriezucki (90.) Kartki: Szczennikow - żółta Skład: Akinfiejew - Smolnikow, Ignaszewicz, W.Bieriezucki, Szczennikow - Neustaedter (80. Głuszakow), Gołowin (77. Szyrokow) - Smołow (85. Mamajew), Szatow, Kokorin - Dziuba
Igor Lebiediew, znany rosyjski polityk oraz członek komitetu wykonawczego Rosyjskiego Związku Piłki Nożnej (RFU), powiedział, że nie widzi nic złego w walkach kibiców. - Tak trzymać! - dodał.
W sobotę w Marsylii doszło do ostrych starć rosyjskich i angielskich kibiców. Igor Lebiediew, polityk Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji oraz członek tamtejszego związku piłkarskiego napisał w mediach społecznościowych, że w walkach kibiców nie widzi nic złego.

Lebiediew stwierdził, że jego rodacy zostali sprowokowani. - Chłopcy bronili honoru naszego kraju i nie pozwolili na to, by Brytyjczycy w jakikolwiek sposób zbezcześcili naszą ojczyznę - powiedział.

- To, co stało się w Marsylii i innych francuskich miastach nie było spowodowane alkoholem, ale nieporadnością policji przy organizacji takiego turnieju - stwierdził Lebiediew.

W 2018 roku w Rosji odbędą się mistrzostwa świata w piłce nożnej.Polskie WAG's na meczu Polski z Irlandią. Tak kibicowały m.in. Anna Lewandowska i dziewczyna Milika [ZDJĘCIA]