0
0
0
Niemcy
Bramki: Mustafi (19.), Schweinsteiger (90.) Skład: Neuer - Hoewedes, Boateng, Mustafi, Hector - Khedira, Kroos - Mueller, Oezil, Draxler (78. Schuerrle) - Goetze (90. Schweinsteiger)
Ukraina
Kartki: Konoplanka - żółta Skład: Pjatow - Fedecki, Chaczeridi, Rakicki, Szewczuk - Sydorczuk, Stepanenko - Jarmołenko, Kowałenko (74. Zinczenko), Konoplanka - Zozula (66. Sełezniow)
Do przerwy mecz Niemcy - Ukraina to pojedynek bramkarzy. I Andrij Pjatow, i Manuel Neuer pokazali się ze świetnej strony. Ale najlepszą interwencję miał obrońca Niemców - Jerome Boateng.
Niemcy, choć do przerwy prowadzili z Ukrainą 1:0, wciąż pozwalali rywalom na akcje. Najgroźniej pod ich bramką było w 37. minucie, gdy do dośrodkowania z prawej strony dopadł Wiaczesław Szewczuk, strzelił z pierwszej piłki, ale trafił w Jerome'a Boatenga. Piłka wciąż jednak leciała do bramki. Niemiecki obrońca nie poprzestał w bronieniu bramki i każdym sposobem próbował wybić ją przed linią.