Euro 2016. Walia - Słowacja 2:1. Jak Duda nie został bohaterem

Ondrej Duda strzelił gola, ale nie dał on Słowakom nawet punktu w pierwszym meczu na Euro. Po emocjonującym meczu Walijczycy wygrali 2:1.
Walia
Bramki: Bale (10.), Robson-Kanu (81.) Skład: Ward - Chester, A.Williams, Davies - Gunter, Allen, Edwards (69. Ledley), Ramsey (88. Richards), Taylor - J.Williams (71. Robson-Kanu), Bale
Słowacja
Bramki: Duda (61.) Kartki: Hrosovsky, Mak, Weiss, Kucka, Skrtel - żółta Skład: Kozacik - Pekarik, Skrtel, Durica, Svento - Mak, Kucka, Hrosovsky (60. Duda), Hamsik, Weiss (83. Stoch) - Duris (60. Nemec)
To mecz dwóch reprezentacji debiutujących na Euro. Obie zaczęły z animuszem. Słowacja już w trzeciej minucie mogła objąć prowadzenie. Piłkę stracił Gareth Bale, przejął ją Marek Hamsik i ruszył w kierunku bramki. Zmylił obrońcę zwodem, złożył się do strzału, piłka minęła już nawet bramkarza Danny'ego Warda, ale w ostatniej chwili wślizgiem wybił ją Ben Davies.

Walia szybko odpowiedziała i w 10. minucie objęła prowadzenie. Bale podszedł do rzutu wolnego, stanął jak Ronaldo i zdobył gola. Piłka poleciała w środek bramki, ale zmyliła bramkarza Matusa Kozacika.

Do końca pierwszej połowy nie działo się zbyt wiele. Słowacja próbowała odrabiać straty, ale jej reprezentanci bali się otworzyć i gra toczyła się przeważnie w środku pola.

Po przerwie Słowacy zaatakowali odważniej. W 55. minucie Vladimir Weiss świetnie dograł do Roberta Maka, ale ten uderzył mocno i nad poprzeczką. Trafiona okazała się zmiana przeprowadzona pięć minut później. Trener Jan Kozak wpuścił na boisko Ondreja Dudę w miejsce Patrika Hrosovskiego. Pomocnik Legii Warszawa minutę po wejściu złożył się do strzału i umieścił piłkę w prawym dolnym rogu bramki.

Obie drużyny nie były zadowolone z remisu i końcówka meczu była ciekawa. W 73. minucie Aaron Ramsey główkował minimalnie nad poprzeczką. Gracz Arsenalu bramki nie strzelił, ale zaliczył asystę. W 81. minucie podał do Hala Robsona-Kanu, który uderzył niezbyt czysto, ale ostatecznie skutecznie.

Słowacy do końca starali się odrobić straty. W 86. minucie po główce Adama Nemeca piłka trafiła w słupek. Na więcej podopiecznych Kozaka nie było już stać.

W drugim meczu grupy B o 21.00 Anglia zmierzy się z Rosją. W drugiej kolejce Rosja zagra ze Słowacją, a Anglia z Walią.