Hit Internetu! Komisarz Futbolu Eric Cantona daje szanse Albanii i Islandii na Euro 2016 [WIDEO]

I rozmawia z piłką. A robi to jako Komisarz Futbolu w specjalnym wideo Eurosportu przed startem mistrzostw Europy
"Hit Internetu" to codzienny cykl, w którym prezentujemy najpopularniejsze, najczęściej udostępniane i podawane dalej materiały w sieci!

Wygląda na to, że to dopiero początek serii filmików z oburzającym się, często pozującym bez koszulki Cantoną:Poniżej tłumaczenie przemówienia Komisarza Futbolu:

- Panie i Panowie, pozwólcie, że się przedstawię. Jestem waszym nowym Komisarzem Futbolu. Nie zostałem wybrany. Nie zostałem nominowany. Sam się mianowałem. W ramach tego procesu, nie zapłacono żadnych łapówek. Żadne pieniądze nie trafiły na żadne konta w rajach podatkowych. Oto jestem, przed wami - wasz nowy władca futbolu. Rewolucja poprowadzona w ramach wizji i pod przywództwem jednego człowieka. Mnie.

- Wczoraj znalazłem w gazecie artykuł. Największy bank na świecie. Golden... Goldan... Gold... Goldman Sachs! Przygotował listę prawdopodobieństwa wygrania Euro. Francja? Pierwsza. 26 proc. Albania? Ostania. Zero procent. To taka głupota, że mam ochotę znowu kogoś kopnąć.

- Jak można nie mieć absolutnie żadnych szans na zwycięstwo? A co z Grecją w 2004 r.? Nie mieli szans na zwycięstwo. Dania w 1992 r.? A co Leicester w tegorocznej Premier League?

- Ja, Eric Cantona, dokonuję pierwszego zarządzenia jako samozatrudniony Komisarz Futbolu: daję Albanii szanse wygrania Euro. Islandii też daję. W futbolu nie chodzi o liczby i statystyki. W futbolu chodzi o serce, poświęcenie, ciężką pracę, talent i marzenie. Marzenie, że wszystko jest możliwe. Gdy boisko pustoszeje, gdy ostatni kibic opuszcza stadion, gdy przegrani nie mogą spać, a wygrani nie mogą odpoczywać, wszystko, co zostaje, to pasja. Moja. Wasza. Nasza.

- Nie chcę być więźniem własnego odbicia. Nie chcę być wiedziony, tym jak postrzegają mnie ludzie. Wracaj do klatki. Już - kończy Cantona w dziwnej scence.

Prezes Legii zachwycony

Nagraniem zachwyceni są m.in. dziennikarz Mateusz Święcicki i prezes Legii Warszawa Bogusław Leśnodorski:A jak wasze wrażenia?

Milik sensacyjnym królem strzelców? Lewandowski zagrozi Hiszpanii? [PISZĄ O POLSCE]


Czy Albania ma szanse na Euro 2016?