Euro 2016. Szymon Marciniak poprowadzi mecz Hiszpania - Czechy. Wielkie wyróżnienie Polaka!

Szymon Marciniak, który debiutuje na wielkiej imprezie poprowadzi mecz Hiszpania - Czechy. To wielkie wyróżnienie dla polskiego sędziego. Pierwszy mecz na mistrzostwach Europy i od razu wielki hit!
Szymon Marciniak poprowadzi swój pierwszy mecz 13.06 w Tuluzie. O godzinie 15 na murawę wybiegną piłkarze reprezentacji Hiszpanii i Czech, a głównym arbitrem tego spotkanie będzie Szymon Marciniak z Płocka. Asystować na linii będą mu Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz. Pomagać będą im również: Radosław Siejka, Paweł Raczkowski i Tomasz Musiał.

34-letni płocczanin jest pierwszym od 1998 roku polskim arbitrem, który może poprowadzi spotkanie na wielkiej piłkarskiej imprezie. 18 lat temu jeden mecz mundialu we Francji sędziował Ryszard Wójcik. Wcześniej dwukrotnie (1978 i 1982) do sędziowania w MŚ jako główny nominowany był Alojzy Jarguz. Z kolei cztery lata temu, kiedy ME Polska organizowała wspólnie z Ukrainą, Marcin Borski pełnił funkcję arbitra technicznego.Mężczyźni przejmują telewizory, czyli zaczyna się wielkie święto piłki [NAJLEPSZE MEMY]