Euro 2016. Grosicki doznał skręcenia stawu skokowego. Wyścig z czasem

0 : 0
Informacje
Towarzyskie - Mecze reprezentacji Polski
Poniedziałek 06.06.2016 godzina 18:00
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Polska
0
0
0
Litwa
0
0
0
Składy i szczegóły
Polska
Skład: Fabiański (46' Boruc) - Kapustka, Glik (46' Salamon), Cionek, Wawrzyniak - Krychowiak (86' Zieliński), Błaszczykowski (74' Jędrzejczyk), Mączyński (46' Jodłowiec), Grosicki (77' Peszko), Starzyński - Milik
Litwa
Skład: Zubas - Vaitkunas, Girdvainis, Freidgeimas, Baravykas (60' Slavyckas) - Zulpa (90' Kazlauskas), Slivka, Kuklys (46' Paulius), Novikovas - Cernych (49' Valskis), Spalvis
Kamil Grosicki doznał skręcenia stawu skokowego w meczu z Litwą - poinformował na Twitterze Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN.
Grosicki zszedł z boiska w 76. minucie wyraźnie utykając. - Kamil zapewniał mnie, że wszystko jest w porządku, ale więcej będzie wiadomo po szczegółowych badaniach - powiedział selekcjoner Adam Nawałka tuż po meczu.

- Kamil Grosicki doznał skręcenia stawu skokowego. Badania wykonane po meczu wykazały nadwyrężenie aparatu torebkowo-wiązadłowego stawu. Sztab medyczny reprezentacji przystąpił natychmiast do zabiegów, które mają przygotować Kamila do meczu z Irlandią Płn. - poinformował rzecznik PZPN. Leczenie takiego urazu może potrwać nawet do ośmiu dni.

Trwa więc wyścig z czasem. Skrzydłowy Stade Rennes ma za sobą bardzo dobry mecz. - Najlepszy w polskiej ekipie, widać, że ma gaz. Kilka razy wręcz ośmieszał litewskich obrońców. Problem jest taki, że nic z tego nie wynikało. Brakowało dokładności, lepszego zagrania. Jeżeli ustawi celownik przy strzałach i podaniach na Euro będzie jednym z naszych kluczowych zawodników - napisaliśmy w pomeczowych ocenach.

Pierwsze spotkanie Polaków na Euro 2016 z Irlandią Północną w niedzielę o godz. 18.00. Potem mecze z Niemcami i Ukrainą.

We wtorek z Gazetą Wyborczą wyjątkowy prezent od Sport.pl - dwustronny plakat z gwiazdami reprezentacji Polski Robertem Lewandowskim i Grzegorzem Krychowiakiem


A w dodatku przygotowanym na Euro 2016 m.in. o tym, ile wart jest Robert Lewandowski, jak internet zmienił kibicowanie oraz o tym, dlaczego Irlandia i Irlandia Północna grają razem w krykieta, hokeja i rugby, ale nie w piłkę nożną.