Polska - Litwa. Adam Nawałka: Jestem spokojny, optymalna dyspozycja przyjdzie 12 czerwca

0 : 0
Informacje
Towarzyskie - Mecze reprezentacji Polski
Poniedziałek 06.06.2016 godzina 18:00
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Polska
0
0
0
Litwa
0
0
0
Składy i szczegóły
Polska
Skład: Fabiański (46' Boruc) - Kapustka, Glik (46' Salamon), Cionek, Wawrzyniak - Krychowiak (86' Zieliński), Błaszczykowski (74' Jędrzejczyk), Mączyński (46' Jodłowiec), Grosicki (77' Peszko), Starzyński - Milik
Litwa
Skład: Zubas - Vaitkunas, Girdvainis, Freidgeimas, Baravykas (60' Slavyckas) - Zulpa (90' Kazlauskas), Slivka, Kuklys (46' Paulius), Novikovas - Cernych (49' Valskis), Spalvis
- Przećwiczyliśmy atak pozycyjny. Litwini zamknęli się na swojej połowie i grali długimi piłkami. To dobre przetarcie przed meczem z Irlandią Północną - powiedział Adam Nawałka po spotkaniu z Litwą na antenie Polsatu Sport.
- Wiedzieliśmy, że Litwini podyktują nam trudne warunki gry. Starałem się przygotować na to zawodników. Litwa grała ambitnie i walczyła o każdą piłkę - tak wygląda współczesny futbol. My musimy być na to przygotowani, tym bardziej, że pierwszy mecz gramy z Irlandią Północną - analizował twardą grę Litwinów selekcjoner.

W meczu z Litwą polscy piłkarze wyglądali lepiej motorycznie, niż w spotkaniu z Holandią. To efekt ciężkich treningów w Arłamowie, ale selekcjoner ma wszystko pod kontrolą.

- Z dnia na dzień będziemy wyglądać coraz lepiej. Optymalna dyspozycja ma przyjść 12 czerwca i o to jestem spokojny. W meczu z Litwą były momenty, w których graliśmy bardzo dobrze, ale było również wiele błędów. Przegrywaliśmy wielokrotnie długie piłki, a we Francji nie możemy sobie na to pozwolić - powiedział w wywiadzie z Polsatem Sport.

Piłkarze reprezentacji polski dużo dłużej utrzymywali się przy piłce. Wymienili więcej podań, ale sytuacji pod bramką Emiljusa Zubasa zdecydowanie brakowało.

- Przećwiczyliśmy atak pozycyjny. Litwini zamknęli się na własnej połowie i grali długimi piłkami. To dobre przetarcie przed meczem z Irlandią Północną. Oni grają podobnie - stwierdził Nawałka.

Kamil Grosicki zakończył spotkanie z Litwą z lekkim urazem. Schodził z boiska utykając, ale po meczu uspokoił Nawałkę i polskich fanów. - Kamil zapewniał mnie, że wszystko jest w porządku, ale więcej będzie wiadomo po szczegółowych badaniach - zakończył Nawałka.

We wtorek z Gazetą Wyborczą wyjątkowy prezent od Sport.pl - dwustronny plakat z gwiazdami reprezentacji Polski Robertem Lewandowskim i Grzegorzem Krychowiakiem


A w dodatku przygotowanym na Euro 2016 m.in. o tym, ile wart jest Robert Lewandowski, jak internet zmienił kibicowanie oraz o tym, dlaczego Irlandia i Irlandia Północna grają razem w krykieta, hokeja i rugby, ale nie w piłkę nożną.