Euro 2016. Słowacja - Irlandia Północna 0:0. Trwa fantastyczna seria naszych grupowych rywali!

0 : 0
Informacje
Towarzyskie - Międzynarodowe 2016
Sobota 04.06.2016 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Słowacja
0
0
0
Irlandia Płn.
0
0
0
Składy i szczegóły
Słowacja
Skład: Kozacik - Pekarik, Skrtel, Durica, Svento - Hrosovsky, Kucka - Hamsik, Mak, Weiss - Duris
Irlandia Płn.
Skład: McGovern - McNair, Cathcart, McAuley, Evans, Ferguson - Norwood, Baird, Davis - Lafferty, Ward
Słowacja zremisowała bezbramkowo z Irlandią Północną w towarzyskim meczu, który odbył się w Trnawie. Oba zespoły przygotowują się do rozpoczynających się 10 czerwca mistrzostw Europy, a reprezentacja gości będzie pierwszym rywalem Polski w grupie C.
Irlandia Północna nie zachwyciła w swoim ostatnim meczu przed Euro 2016, ale osiągnęła swój cel. Piłkarze Michaela O'Neilla przystąpią do meczu z reprezentacją Polski z serią dwunastu kolejnych meczów bez porażki. W sobotni wieczór defensywy Irlandczyków z Północy nie byli w stanie sforsować Słowacy.

Gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce, wymieniali zdecydowanie więcej podań, ale byli bezskuteczni. Najlepszą sytuację zmarnował Robert Mak, który przegrał pojedynek sam na sam z Michaelem McGovernem, bramkarzem Irlandczyków.

Pierwsi rywale Polaków na mistrzostwach Europy we Francji zagrażali bramce Słowaków niemal wyłącznie po stałych fragmentach gry. Oddali też kilka strzałów z dystansu. W grze ich grze ofensywnej nie było przemyślanych podań, składnych akcji i sprytnych sztuczek technicznych. Była walka, której z całą pewnością nie zabraknie w gorący, czerwcowy wieczór w Nicei.

Irlandia Północna zmierzy się z biało-czerwonymi 12 czerwca w swoim pierwszym w historii meczu turnieju głównego ME. Później rywalizować będzie również z Ukrainą i Niemcami.

Z kolei Słowacy, którzy przed tygodniem "testowali" także Niemców (wygrali z nimi 3:1), trafili do grupy B z Anglią, Rosją i Walią.

Robert Lewandowski na krótkich wakacjach na Mazurach [ZDJĘCIA]
Czy Polska pokona Irlandię Północną w Nicei?