Euro 2016. Ukraina w formie! Nasi grupowi rywale wygrali z Albanią 3:1

1 : 3
Informacje
Towarzyskie - Międzynarodowe 2016
Piątek 03.06.2016 godzina 20:30
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Albania
1
0
1
Ukraina
1
2
3
Składy i szczegóły
Albania
Bramka: Armando Sadiku (13.) Skład: Berisha, Abrashi, Agolii, Cana, Hysaj, Xhaka Kace (74. Balei) Lenjani (67. Gashi), Marvaj, Roshi, Sadiku
Ukraina
Bramka: Taras Stepanenko (8.), Andrij Jamrolenko (48.), Jewhen Konoplanka (87.) Skład: Pjtatow- Fedecki, Garmasz, Chaczeridi, Konoplanka, Rakitsky, Szewczuk (46. Butko), Sydorczuk (67. Rotan), Jarmolenko(74. Zinchenko), Zozula (66. Selenzyov)
Ukraińcy rozegrali swój ostatni sparing przed Euro 2016. Grupowi rywale Polaków wygrali z Albanią 3:1. W ofensywie imponowali, ale w defensywie pozwalali przeciwnikom na wiele. Mistrzostwa Europy we Francji rozpoczną się 10 czerwca.
Ukraińcy zdali swój ostatni egzamin przed Euro 2016 i zaprezentowali dobry futbol, szczególnie w ofensywie. Pierwszego gola strzelili już w 8. minucie spotkania, a na listę strzelców wpisał się Taras Stepanenko.

Riposta Albańczyków była niemal natychmiastowa. W 15. minucie bramkę zdobył Armando Sadiku pewnie wykorzystując sytuację sam na sam z Aleksandrem Pjatowem. Po dobrym początku spotkania, tempo meczu spadło. Do przerwy nie zobaczyliśmy już żadnej bramki.

Druga odsłona rozpoczęła się od gola Andrija Jarmolenki, który dobił strzał Romana Zozuli.

Albańczycy dochodzili do okazji strzeleckich, ale dobrymi interwencjami popisywał się Pjatow.

W reprezentacji naszych wschodnich sąsiadów wyróżniał się Jewhen Konoplanka. Kolega klubowy Grzegorza Krychowiaka (obaj Sevilla) szczególnie w drugiej połowie imponował swoją szybkością, wyszkoleniem technicznym i oddał kilka groźnych strzałów. A w 87. minucie ustalił wynik spotkania na 3:1, jednak duża była w tym zasługa albańskiej defensywy.

Podczas Euro Ukraina zmierzy się w grupie C z Polską, Irlandią Północną i Niemcami. Albania zagra w grupie A z Francją, Szwajcarią i Rumunią.

Robert Lewandowski na krótkich wakacjach na Mazurach [ZDJĘCIA]