Euro 2016. Awantura we Francji. Cantona oskarżył Deschampsa o rasizm

- Karim Benzema i Hatem Ben Arfa to najlepsi pilkarze we Francji, a nie zagrają na Euro! - denerwuje się i Eric Cantona. Legendarny piłkarz reprezentacji Francji uważa, że Didier Deschamps odrzucił tych zawodników za ich afrykańskie korzenie. - To oszczerstwo! - odpowiada prawnik selekcjonera.
Oficjalnie Ben Arfa i Benzema nie zostali powołani na turniej we Francji, bo pierwszy długo miał problem z kontuzjami, a drugi szantażował sekstaśmą swego kolegę z reprezentacji - Mathieu Valbuenę. Ale Eric Cantona widzi to inaczej. - Karim Benzema i Hatem Ben Arfa to najlepsi piłkarze we Francji, a nie zagrają na Euro. Wszyscy wiemy, że mają swoje korzenie w Afryce - wypalił były zawodnik Manchesteru United, zapraszając do debaty na ten temat.

Benzema ma swoje korzenie w Algierii, a Ben Arfa w Tunezji, ale takie postawienie sprawy wzburzyło Deschampsa, który już zagroził procesem Cantonie. - Sprawa trafi do sądu, bo to oszczerstwo. Takie oszczercze i obraźliwe komentarze naruszają prawa Didiera Deschampsa - powiedział prawnik selekcjonera Carlos Brusa.

Francja zagra na Euro 2016 z Albanią, Rumunią i Szwajcarią.10 najważniejszych momentów w karierze Roberta Lewandowskiego [RANKING]