Euro 2016. Paweł Wszołek złamał rękę. Dramat kadrowicza

Czwartkowe wczesne popołudnie zburzyło nieco obrazek sielanki pierwszego zgrupowania reprezentacji Polski przed Euro 2016. Na treningu w Jastarni poważnej kontuzji ręki doznał skrzydłowy Paweł Wszołek. To oznacza koniec marzeń pomocnika o wyjeździe na Euro. W ten sposób rosną szanse Sławomira Peszki na powołanie do ostatecznej 23-osobowej kadry.
Piłkarze na zamknięty trening udali się tym razem nie autokarem, ale na rowerach. Chociaż zajęcia były zamknięte, to i tak kibice zjeżdżali się autokarami na boisko w Jastarni, by zdobyć autografy gwiazd reprezentacji Polski. Same zajęcia także były odmienne od tych środowych - trwały dwie godziny, zakończyły się grą treningową w pełnych składach. Bramkarzami nadal byli wypożyczeni z Arki Gdynia Konrad Jałocha i Jakub Miszczuk. Jako zawodnik z pola zagrał... Wojciech Szczęsny.

To właśnie w trakcie gry na mocno zwężonym boisku (ale po jedenastu) kontuzji doznał Paweł Wszołek, skrzydłowy Hellas Werony. 24-letni piłkarz upadł bardzo nieszczęśliwie i jak poinformował rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski czeka go trzymiesięczna przerwa w grze.

Wszołek nie był przewidywany do gry w pierwszym składzie, ale na poprzednim zgrupowaniu reprezentacji zaimponował w meczu towarzyskim z Finlandią. Strzelił wtedy dwa gole i udowodnił, że rywalizacja na skrzydłach wcale nie musi być tak słaba, jak się teoretycznie wydawało. Teraz, gdy jego wyjazd na Euro do Francji jest niemożliwy rosną szansę Sławomira Peszki. Piłkarz Lechii Gdańsk wypadł z kadry po słabych występach w klubie w trakcie eliminacji (Irlandii strzelił gola w Dublinie), w meczach towarzyskich w marcu 31-latek nie zagrał ani minuty.

Po zajęciach większość piłkarzy cierpliwie rozdawała autografy, wracając do hotelu także na rowerach. Późnym popołudniem dla reprezentantów i ich rodzin zorganizowany został koncert zespołu De Mono na plaży, połączony z grillem. Zgrupowanie zakończy się w piątek treningiem otwartym dla kibiców i dziennikarzy.

Do 21 maja w Juracie trwa zgrupowanie regeneracyjne reprezentacji Polski. Od 23 do 31 maja w Arłamowie będzie trwał obóz przygotowaczy, po którym poznamy ostateczną kadrę na Euro 2016. 1 i 6 czerwca odbędą się sparingi z Holandią (Gdańsk) oraz Litwą (Kraków). Polacy we Francji zagrają w grupie z Irlandią Północną, Niemcami oraz Ukrainą.Najlepiej sprzedające się koszulki w sezonie 2015/2016. Kto na szczycie? SPOILER: Ronaldo poza podium! [RANKING]