Euro 2016. Kadra Anglii ogłoszona później. Hodgson zwleka

Nie w czwartek, ale najwcześniej w poniedziałek selekcjoner reprezentacji Anglii Roy Hodgson poda skład na Euro 2016. Chce poczekać na koniec sezonu Premier League.
23-osobową kadrę wszystkie zespoły muszą podać do 31 maja, czyli na dziesięć dni przed rozpoczęciem Euro 2016. Hodgson zdecydował, że wcześniej poda nazwiska piłkarzy, którzy pojadą na francuski turniej. Pierwotnie angielską kadrę miał ogłosić w czwartek, ale zmienił zdanie. Chce poczekać do końca sezonu Premier League.

Pewne jest, że na turnieju nie zagra kontuzjowany Alex Oxlade-Chamberlain z Arsenalu, Danny Welbeck też może stracić turniej po urazie kolana, którego doznał w meczu z Manchesterem City (2:2). Nie wiadomo też w jakiej formie jest inny gracz londyńczyków, Jack Wilshere, który dopiero co wrócił po 10-miesięcznej przerwie po złamaniu nogi.

Wątpliwości budzi też dyspozycja Jordana Hendersona z Liverpoolu. Piłkarz uszkodził więzadła w kolanie, ale jak zapewnia trener "The Reds" Juergen Klopp, Henderson na Euro będzie zdrów.

Anglicy przed Euro 2016 zagrają trzy sparingi. Ich rywalami będą Turcy, Australijczycy i Portugalczycy.

Kompany, Verratti, Gundogan. Wielkie gwiazdy opuszczą Euro 2016