Polska - Finlandia. Adam Nawałka: Bronić będą Boruc i Tytoń

5 : 0
Informacje
Towarzyskie - Mecze reprezentacji Polski
Sobota 26.03.2016 godzina 17:30
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Polska
3
2
5
Finlandia
0
0
0
Składy i szczegóły
Polska
Bramki: Grosicki (18., 85.), Wszołek (20., 66.), Starzyński (32.) Kartki: Glik - żółta Skład: Boruc (46. Tytoń) - Jędrzejczyk, Glik, Pazdan, Wawrzyniak - Wszołek (86. Błaszczykowski), Krychowiak (46. Jodłowiec), Kapustka (79. Salamon), Starzyński (67. Zieliński), Grosicki - Milik (63. Lewandowski)
Finlandia
Kartki: Arkivuo - żółta Skład: Hradecky - Arajuuri, Toivio, Uronen, Arkivuo - Eremenko (78. Lam), Sparv, Ring (83. Saksela), Hetemaj (46. Lod), Hamalainen (46. Schuller) - Pohjanpalo (62. Pukki)
Przed zgrupowaniem mieliśmy konkretny plan na oba mecze. Najważniejsze cele to doskonalenie organizacji gry i sprawdzenie rozwiązań personalnych. Nie chcę zdradzać, kto zagra w sobotę, bo mamy jeszcze jeden trening. Sprawa składu wciąż jest sprawą otwartą - powiedział przed sobotnim meczem z Finlandią selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka. Początek meczu Polska - Finlandia o godz. 17.30. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE!
Adam Nawałka:

Zgrupowanie przebiega zgodnie z planem. Małe problemy alergiczne miał Igor Lewczuk, ale w sobotę będzie do naszej dyspozycji. Decyzję podejmiemy po piątkowym treningu taktycznym.

Zajęcia pozaboiskowe nie kolidowały z naszymi planami szkoleniowymi. Przy meczach w środę i sobotę dużo czasu musieliśmy poświęcić na treningi kompensacyjne i regenerację. Odbyliśmy zajęcia teoretyczne, treningi na boisku i taktyczne.

Przed zgrupowaniem mieliśmy konkretny plan na oba mecze. Najważniejsze cele to doskonalenie organizacji gry i sprawdzenie rozwiązań personalnych. Nie chcę zdradzać, kto zagra w sobotę, bo mamy jeszcze jeden trening. Sprawa składu wciąż jest sprawą otwartą.

W bramce liczy się stabilizacja, już wcześniej zaplanowaliśmy, że w meczach z Serbią i Finlandią wszyscy bramkarze zagrają po 45 minut. W sobotę mecz zacznie Artur Boruc, w II połowie zmieni go Przemysław Tytoń.

Finlandia prezentuje bardzo solidny futbol, gra szybkim atakiem. Można powiedzieć, że przypomina stylem Irlandię Północną, z którą zmierzymy się na Euro.

Nie chcę dywagować, czy mecze na Euro będą rozgrywane przy pustych trybunach. Zostawiamy to osobom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo, skupiamy się na przygotowaniach.

Ile zarobią polscy piłkarze na Euro 2016? W przeszłości pojawiały się odmienne kwoty