Euro 2016. Reprezentanci Polski negocjowali premie

Piłkarze reprezentacji Polski mogą dostać nawet 40 proc. kwoty, jaką związek zarobi za występy na Euro 2016 - informuje ?Przegląd Sportowy?.
Do negocjacji miało dojść w poniedziałek. Nie zostały one jeszcze zakończone, ale ma to nastąpić podczas tego zgrupowania, by nie zajmować się tą kwestią tuż przed samym turniejem.

UEFA płaci każdej federacji milion euro za zwycięstwo w fazie grupowej oraz pół miliona za remis. Wyjście z grupy to nagroda w wysokości 1,5 mln, awans do ćwierćfinału 2,5 mln, natomiast do półfinału 4 mln. Wicemistrzowie Europy dostaną 5 mln, natomiast zwycięzcy 8 mln. Za sam awans na Euro każda federacja dostała 8 mln euro.

To oznacza, że jeśli Polacy wygrają dwa mecze grupowe i awansują do 1/8 finału, federacja dostanie 3,5 mln euro - z takiej kwoty piłkarzom przypadłoby 1,4 mln euro (prawie 6 mln złotych). Zawodnicy za sam awans na francuski turniej dostali dwa razy więcej - 12 mln złotych. Więcej szczegółów na stronie "Przeglądu Sportowego".Kto wygra Euro 2016? [SPRAWDŹ SAM!]