Euro 2016. Selekcjoner Szkotów: awansowalibyśmy, gdyby Polska nie miała Lewandowskiego

- Gdyby Polska nie miała Roberta Lewandowskiego awansowalibyśmy na Euro 2016 - powiedział w rozmowie z BBC Gordon Strachan, selekcjoner reprezentacji Szkocji.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Szkoci zajęli czwarte miejsce w grupie eliminacyjnej z 15 punktami. Do Irlandczyków - awansowali po barażach - stracili 3 pkt, do Polski 6 pkt, natomiast do Niemiec 7 pkt. Podopieczni Strachana wyprzedzili jedynie Gruzję, z którą przegrali jeden mecz (9 pkt) oraz Gibraltar (0 pkt).

- Jesteśmy lepsi niż inne drużyny, które pojadą na Euro. Po prostu trafiliśmy do trudniejszej grupy. Nawet w niej druga i trzecia drużyna nie zdołały nas pokonać. Byliśmy 10 sekund od pokonania Polski, Irlandia też nas nie pokonała, ale miała dobre wyniki z Niemcami - stwierdził Strachan. - Walia ma Garetha Bale'a i Aarona Ramseya, czyli zawodników klasy światowej. Gdyby wyjąć Roberta Lewandowskiego z reprezentacji Polski, to my byśmy awansowali.

W eliminacjach mistrzostw świata - rozpoczną się we wrześniu 2016 roku - Szkocja zmierzy się z Anglią, Słowacją, Słowenią, Litwą oraz Malta. Polska w tych kwalifikacjach zagra z Rumunią, Danią, Czarnogórą, Armenią i Kazachstanem.

Wybierz Ikonę Sportu 2015 czytelników Sport.pl [GŁOSOWANIE]


Mobilna wersja plebiscytu na Ikonę Sportu 2015 czytelników Sport.pl [GŁOSOWANIE]
Czy Polska awansowałaby na Euro 2016 bez Lewandowskiego?