Euro 2016. Poznaliśmy oficjalną piłkę na mistrzostwa we Francji

"Beau Jeu", czyli w dosłownym tłumaczeniu "piękna gra" - tak będzie się nazywała oficjalna piłka podczas turnieju finałowego Euro 2016 we Francji.
Piłkę jako pierwszy zaprezentował na swoim profilu w serwisie Instagram były gwiazdor reprezentacji Francji Zinedine Zidane.

Kolorystyka piłki nawiązuje do narodowych barw Francji, ma elementy niebieskie, czerwone i białe. Uzupełniają je srebrne detale symbolizujące kolor trofeum dla mistrzów Europy Pucharu Henriego Delaunaya. Na piłce znajdują się także litery układające się w napis "EURO 2016".

Prace nad powstaniem Beau Jeu trwały aż osiemnaście miesięcy. Twórcy zachwalają, że posiada ona najlepsze cechy piłki Brazuca, którą grali uczestnicy mundialu 2014, ulepszona jednak została ich zewnętrzna powłoka paneli, z których się składa. Pozwala ona na jeszcze bardziej precyzyjne panowanie nad piłką oraz jej lepszą widoczność w locie.

Pod koniec listopada piłka zostanie przekazana wszystkim 24 federacjom, które wywalczyły awans do turnieju. Piłkarze z tych krajów będą mieli sześć miesięcy na testy i zapoznanie się z nową futbolówką.

I am proud to unveil 'Beau Jeu', the official match ball of Euro 2016 from @adidasfootball. #BeTheDifference ZZ.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika zidane (@zidane)Najbardziej wstydliwe boiskowe "klopsy" [WIDEO]
Czy podoba ci się piłka na Euro 2016?