Polska - Islandia. Kapitan rywali: Polska i Islandia to bardzo podobne zespoły

4 : 2
Informacje
Towarzyskie - Mecze reprezentacji Polski
Piątek 13.11.2015 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Polska
0
4
4
Islandia
1
1
2
Składy i szczegóły
Polska
Bramki: Grosicki (53.), Kapustka (67.), Lewandowski (76., 80.) Kartki: Zieliński - żółta. Skład: Szczęsny, Piszczek, Szukała, Glik, Wawrzyniak (65. Kapustka), Błaszczykowski (12. Rybus), Krychowiak, Zieliński (65. Mączyński), Grosicki (86. Linetty), Milik (86. Stępiński), Lewandowski (90+1. Sobiech).
Islandia
Bramki: Sigurdsson (3.), Finnbogason (69.) Skład: Kristinsson, Saevarsson, Eyjolfsson, R. Sigurdsson, Skulason, Traustason, Gunnarsson (47. R. Sigurjonsson), G. Sigurdsson, B. Bjarnason (46. T. Bjarnason), Boedvarsson (78. Gudmundsson), Sigthorsson (16. Finnbogason).
- David Marshall, mój klubowy kolega, bardzo chwalił waszą drużynę. Mam wrażenie, że Polska i Islandia to bardzo podobne zespoły. Gra oparta jest dobrym zgraniu całego zespołu, nie na indywidualnościach - mówi kapitan reprezentacji Islandii Aron Gunnarsson. Sparing Polska - Islandia w piątek o 20.45. Relacja na żywo w Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE!
Lars Lagerbäck, selekcjoner reprezentacji Islandii:

Bardzo lubię Polskę. Byłem już tu kilka razy i mam bardzo dobre wspomnienia z waszego kraju. Cieszę się, że możemy zmierzyć się z Polską i sprawdzić naszą formę przed Euro 2016 we Francji.

Nie mamy wpływu na to z kim zagramy we Francji. Nie zastanawiamy się nad tym. Oczywiście są drużyny których styl nam odpowiada, ale każdy mecz będzie wyzwaniem. Będziemy walczyć i nie jedziemy na Euro tylko po doświadczenie, chcemy wygrywać. Jesteśmy zmotywowani i możemy bardzo poirytować naszych przeciwników.

Jest trochę znaków zapytania, ale nie wiem jeszcze jaką taktykę zaprezentuje reprezentacja Polski. Oglądaliśmy wszystkie mecze, wiemy jak grają, ale spodziewamy się, że trener Nawałka będzie chciał sprawdzić kilku mniej doświadczonych zawodników. To jednak nie wpłynie na poziom, oni grają w naprawdę dobrych klubach i spodziewam się ciekawego meczu.

Myślę, że mamy dobra drużynę. Do dyspozycji mam młodych i bardzo ambitnych zawodników. Naszą największą siłą jest zaangażowanie i walka. Bardzo wierzę w swoich piłkarzy.

Fakty są takie, że moi zawodnicy mogą konkurować z każdym zespołem i pokazali to w eliminacjach. Jesteśmy bardzo zmotywowani.

Piłkarze na pewno nie wychodzą na boisko zastraszeni, staramy się grać agresywnie i zespołowo, a nasi przeciwnicy mają z tym duże problemy.

Aron Gunnarsson, kapitan reprezentacji Islandii: Mecz przeciwko Turcji był bardzo ważny, po tym meczu było widać, że cały naród nas wspiera. To było wspaniałe. Kluczowe okazało się jednak zwycięstwo z Holandią, to było duże zaskoczenie. Mamy odpowiednie nastawienie, nie jesteśmy najlepszym zespołem na świecie, ale zaangażowanie i ambicja pozwalają nam walczyć z najlepszymi.

Chcemy wygrać z Polską. Wiem, że to mecz towarzyski, ale granie dla reprezentacji zawsze wywołuje dodatkowe emocje. Polska to bardzo zorganizowana drużyna i czeka nas trudny mecz. Zrobimy jednak wszystko, żeby ludzie w naszym kraju byli z nas dumni.

Każdy mecz będzie dla nas trudny, nie mamy preferencji z kim chcemy grać na Euro. Cały turniej będzie dla nas dużym wyzwaniem. We Francji nie będzie słabych drużyn. Do rywalizacji podejdziemy z wielkim zaangażowaniem, a naszą największą siłą jest gra zespołowa. Nie możemy się doczekać Euro, chcemy wycisnąć z tego turnieju maksimum.

David Marshall, mój klubowy kolega, bardzo chwalił waszą drużynę. Mam wrażenie, że Polska i Islandia to bardzo podobne zespoły. Gra oparta jest dobrym zgraniu całego zespołu, nie na indywidualnościach. Nie jestem zdziwiony, że Polska się zakwalifikowała na Mistrzostwa Europy, spodziewałem się tego. Nie wiem co będzie jak trafimy na siebie we Francji. Zobaczymy po jutrzejszym meczu, kto będzie w lepszej sytuacji.

Czuję się liderem, ale w naszej drużynie jest jedenastu liderów, każdy zawodnik odgrywa bardzo ważną rolę w zespole. Nasz naród jest bardzo dumny i wszyscy kibice w naszym kraju czekają na turniej we Francji. Sukcesy reprezentacji sprawiły, że ludzie mocno nas wspierają. Jestem przekonany, że podczas Euro, w naszym kraju, będzie wielkie święto.