Eliminacje Euro 2016. Serbska gazeta: Czterech Armeńczyków sprzedało mecz z Albanią

0 : 3
Informacje
Euro 2016 - eliminacje - Grupa I
Niedziela 11.10.2015 godzina 18:00
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Armenia
0
0
0
Albania
2
1
3
Składy i szczegóły
Armenia
Kartki: Arzumanjan, Yusbashyan, Andonian - żółta. Skład; Kasparov, Hovhannisjan, Arzumanjan, Harojan, Andonian, Mchitarjan, Juspašjan (46. Ozbiliz), Mkrtcjan, Kazarjan (83. Pogosyan), Pizzelli, Movsisjan (59. Sarkisov).
Albania
Bramki: Hovhannisyan (sam. 9.), Xhimshiti (25.), Sadiku (76.) Kartki: Aliji, Xhimshiti, Basha - żółta. Skład; Berisha, Aliji, Cana, Djimsiti, Hysaj, Basha (87. Abrashi), Xhaka, Memushaj (72. Kukeli), Roshi, Cikalleshi (59. Sadiku), Gashi.
Media w Tiranie donoszą, że czterech piłkarzy reprezentacji Armenii miało przyjąć łącznie dwa miliony euro łapówki za porażkę w meczu eliminacji do mistrzostw Europy z Albanią. Sprawie ma się przyjrzeć UEFA.
Przed niedzielnym meczem z Armenią Albańczycy znajdowali się na pozycji barażowej, o punkt za Duńczykami, z którymi mieli gorszą różnicę bramek w dwumeczu. By awansować na drugie miejsce w tabeli musieli wygrać w Erewanu. Tak też się stało. Po samobójczym trafieniu Kamo Howhannisjana oraz golach Berata Djimsitiego i Armando Sadiku Albania wygrała 3:0 i mogła świętować pierwszy w historii awans do finałów dużej piłkarskiej imprezy.

Po meczu serbski dziennik "Kurir" napisał, powołując się na albańskie media, że czterech piłkarzy z Armenii miało przyjąć po 500 000 euro za to, by mecz potoczył się po myśli gości.

- Nie ma dymu bez ognia. Pojawiło się wiele doniesień w mediach, więc UEFA zajmie się tą sprawą - zapowiedział serbski działacz UEFA Dusan Maravić. - Delegaci i sędziowie mają obowiązek wysłać raport i poinformować, jeśli cokolwiek wyda im się podejrzane. Być może na meczu był jeszcze specjalny obserwator, ale zdanie sędziego i delegata są wystarczające. Na pewno zostanie przeprowadzone śledztwo - dodał.

Sędzią spotkania był Polak Szymon Marciniak, jego asystentami Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz, sędzią technicznym Radosław Siejka, a dodatkowymi asystentami Paweł Raczkowski i Tomasz Musiał.

Serbowie są zainteresowani sprawą, bo zajęli w grupie czwarte miejsce. W przypadku dyskwalifikacji Albańczyków, na Euro z grypy I awansuje Dania, a jej miejsce w barażach zajmie Serbia.

Kogo kupić do Premier League? Dwóch Polaków na liście "Daily Telegraph"
Czy wierzysz, że doszło do korupcji?