El. ME 2016. Specjalne środki bezpieczeństwa w Glasgow?

Szkocka federacja piłkarska ostrzega o możliwości zastosowania specjalnych środków bezpieczeństwa podczas meczu reprezentacji Polski w Glasgow. Kibice w ?biało-czerwonych? barwach mogą nie zostać wpuszczeni na sektory przeznaczone dla gospodarzy. Relacja z tego spotkania na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.
Konsulat Generalny RP w Edynburgu wydał oświadczenie dla kibiców, którzy w czwartkowy wieczór wybierają się na Hampden Park. Organizator spotkania zastrzegł sobie możliwość zastosowania specjalnych środków bezpieczeństwa, w tym także ewentualnego zakazu wstępu do sektorów szkockich wszystkim kibicom ubranym w "biało-czerwone" barwy - czytamy w komunikacie.

Według informacji uzyskanych od Szkockiej Federacji Piłki Nożnej jest to zgodne z przyjętymi zasadami, jakimi kierują się federacje w Europie, które odpowiadają nie tylko za oprawę sportową wydarzenia, ale także za bezpieczeństwo wszystkich jego uczestników - zaznacza polski konsulat.

Informujemy również, że Polski Związek Piłki Nożnej przygotował z okazji meczu Szkocja-Polska specjalny przewodnik dla kibiców Reprezentacji Polski wybierających się na mecz w Glasgow. Dokument został przygotowany w porozumieniu ze Szkocką Federacją Piłki Nożnej. Informacje zawarte w publikacji dotyczą osób, które zakupiły bilety na mecz za pośrednictwem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Bez względu na informacje przekazane w przedmiotowym dokumencie PZPN rekomenduje wszystkim kibicom śledzenie informacji dostępnych na stronach www.scottishfa.co.uk oraz www.hampdenpark.co.uk.