Eliminacje mistrzostw Europy. Austria i Hiszpania awansowały do Euro 2016 [WYNIKI]

Austriacy po wyjazdowym zwycięstwie ze Szwecją na dwie kolejki przed końcem awansowali do finałów mistrzostw Europy we Francji. Hiszpanie pokonali na wyjeździe Macedonię i także zapewnili sobie awans. Pierwszego od 14 lat wyjazdowego gola strzelili reprezentanci San Marino, którzy przegrali 1:2 z Litwą.

Austriacy pokonali na wyjeździe Szwedów 4:1. Dwa gole wbili już w pierwszej połowie - najpierw rzut karny wykorzystał Alaba, a tuż przed przerwą wynik podwyższył Harnik. W drugiej połowie goście dołożyli jeszcze dwa trafienia, honor Szwedów w doliczonym czasie gry uratował Ibrahimović.

Austriacy po ośmiu meczach mają na koncie 22 punkty. Na drugie miejsce w grupie G awansowali Rosjanie, którzy ograli na wyjeździe Liechtenstein 7:0. Tuż za Szwedami (12 punktów) po zwycięstwie z 2:0 z Mołdawią są Czarnogórcy (11 oczek).

Hiszpanie już w ósmej minucie strzelili gola Macedonii (samobój Pacovskiego) i to prowadzenie dowieźli do końca meczu. Tym samym są już pewni gry w finałach mistrzostw Europy. Drugie miejsce zajmują Słowacy, którzy we wtorek stracili pierwsze punkty w tych eliminacjach, remisując bezbramkowo z Ukrainą.

Szansę na awans mieli także Szwajcarzy, ale przegrali na Wembley z Anglikami 0:2. Drugiego gola dla gospodarzy w 84. minucie strzelił Wayne Rooney, który tym samym został najskuteczniejszym reprezentantem Anglii w historii. Był to jego 50. gol w kadrze.

Słowenia, która wygrała u siebie 1:0 z Estonią, zbliżyła się do nich na trzy punkty. Warto odnotować pierwszego w tych eliminacjach gola reprezentacji San Marino (i pierwszego od 14 lat na wyjeździe), które przegrał 1:2 na wyjeździe z Litwą.