Euro 2016. Francuzi w gazie. Blaise Matuidi zdobył fantastyczną bramkę [VIDEO]

Gospodarze przyszłorocznych mistrzostw Europy nie zwalniają tempa i wygrali swoją kolejną towarzyską potyczkę. A Serbia wciąż w kryzysie.

Najpierw pokonali Portugalię, a trzy później rozprawili się z reprezentacją Serbii. W cieniu spotkań eliminacyjnych do Euro 2016 swoje mecze rozgrywają gospodarze przyszłorocznego turnieju. Podopieczni Didiera Deschampsa zwyciężyli z Serbami 2:1, po dwóch golach Blaise Matuidiego. W 9. minucie otworzył wynik spotkania strzałem głową, natomiast w 25. minucie miał już na swoim koncie dublet. Pomocnik PSG popisał się fenomenalnym uderzeniem z woleja zza pola karnego. Na odpowiedź Serbów nie trzeba było długo czekać. Aleksandar Mitrović umieścił piłkę w siatce, jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy. Druga odsłona gry nie przyniosła już bramek.

(Wolej Matuidiego od 1:00).

Chociaż "trójkolorowi" wygrali drugi mecz z rzędu, to francuscy kibice mają pewne zastrzeżenia. W ogniu krytyki stanął Olivier Giroud, który po zmarnowaniu kilku dogodnych okazji został wygwizdany.

Powodów do zadowolenia nie mają także sympatycy reprezentacji Serbii. Ich kadra narodowa jest na dnie tabeli grupy I. Po sześciu kolejkach mają na swoim koncie zaledwie jeden punkt.