El. Euro 2016. Holandia ofiarą klątwy brązowego medalu MŚ?

Jeśli Holendrzy nie zakwalifikują się do Euro 2016, będą siódmym brązowym medalistą mundialu z Europy, który odpadł w eliminacjach do kolejnego turnieju rangi mistrzowskiej - przypomina ?The Telegraph?.
Wcześniej ta sztuka nie udała się Polakom, którzy po medalu zdobytym w Hiszpanii odpadli w kwalifikacjach do Euro 1984, Francji, która nie zagrała w mistrzostwach Starego Kontynentu cztery lata później, a także Włochom (1992), Szwecji (1996), Chorwacji (2000) oraz Turcji (2004).

Zawodnicy Danny'ego Blinda są na najlepszej drodze, by do niechlubnego grona dołączyć. Kadra Holandii pogrążona jest w kryzysie. Ostatnia porażka z Turcją (0:3) zepchnęła ją na czwarte miejsce w grupie A. Niedzielna przegrana była dla "Oranje" czwartą w całych kwalifikacjach. Tymczasem poprzednie eliminacje do mundialu zespół Luisa van Gaala skończył z dziewięcioma zwycięstwami i remisem.

Czy to klątwa brązowego medalu? - zastanawia się "The Telegraph". Zaprzeczają jej Niemcy, którzy byli trzeci na mistrzostwach świata w 2006 i 2010, ale kolejne eliminacje przebrnęli bez kłopotu. Nasi zachodni sąsiedzi są jednak wyjątkiem, kwalifikowali się bowiem do wszystkich mistrzostw Europy od 1972 roku i są liderami turnieju w tabeli wszech czasów.

W kolejnej serii spotkań eliminacji do Euro 2016 Holendrzy zagrają 10 października na wyjeździe z Kazachstanem.

W ostatni weekend pięknie strzelali również... Edgar Davids i Dede [STADIONY Z CZUBA]