El. Euro 2016. Holandia nie awansuje na mistrzostwa? Znów przegrała z Islandią! "Upokarzająca porażka"

Reprezentacja Holandii przegrała u siebie z Islandią 0:1 i znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Prawdopodobnie o awans do Euro 2016 powalczy w barażach, jeśli wygra rywalizację z Turcją. "Upokarzająca porażka", "Euro daleko", "Zaczynamy się bać" - to tytuły w holenderskich mediach.

Mecz z Islandią fatalnie się ułożył podopiecznym Danny'ego Blinda. Już w 31. minucie z kontuzją zszedł z boiska Arjen Robben, a dwie minuty później czerwoną kartkę za uderzenie łokciem otrzymał Bruno Martins Indi. Grając w dziesiątkę, Holandia nie była w stanie wywalczyć choćby punktu. Po przerwie jedynego gola z rzutu karnego zdobył Gylfi Sigurdsson.

Po tym meczu Islandii brakuje punktu, żeby awansować do finałów mistrzostw Europy. A Holandia spadła na trzecie miejsce. Do końca pozostały już tylko trzy kolejki, a ma aż osiem punktów straty do Islandii i sześć do Czech. Holendrzy mają szczęście, że Turcja zremisowała 1:1 z Łotwą i traci do nich jedno "oczko". W niedzielę oba zespoły zmierzą się ze sobą i prawdopodobnie będzie to starcie o udział w barażach.

Kolejna wpadka Holendrów, którzy po raz drugi przegrali z Islandią, wywołała sporą liczbę komentarzy na Twitterze:

A holenderskie gazety lamentują. "Euro 2016 daleko po upokarzającej porażce" - pisze "Voetbal International". "Dramatyczna porażka" - donosi serwis Nos.nl. "Euro daleko po bolesnej porażce" - to tytuł portalu Nu.nl. "Zaczynamy się obawiać o udział w mistrzostwach" - martwi się de Volkskrant.

Dla kogo oni grają. Nowy gracz Realu Mateo Kovacić i Izabela Andrijanić [KLIKNIJ]