Eliminacje Euro 2016. Niemcy rozgromili Gibraltar

Reprezentacja Niemiec pokonała na wyjeździe Gibraltar 7:0. Podopieczni Joachima Loewa zajmują drugie miejsce w grupie D i tracą do Polski jeden punkt.

Irlandia zremisowała ze Szkocją [RELACJA]

Niemcy nie zagrali z Gibraltarem w swoim najmocniejszym składzie. Mimo wszystko wynik 1:0 do przerwy był zaskakujący. Jeszcze bardziej niespodziewana była gra Gibraltaru, który mógł strzelić trzy bramki. W najlepszej sytuacji Jake Gosling strzelił z pięciu metrów prosto w Romana Weidenfellera.

Długo bohaterem był Jordan Perez, który bronił jak szalony. Nie dał mu rady nawet Bastian Schweinsteiger, który nie wykorzystał rzutu karnego. Jedyną bramkę przed przerwą zdobył strzałem w długi róg Andre Schuerrle.

W drugiej połowie Niemcy zabawili się z gospodarzami i strzelili im sześć goli. Schuerrle skompletował hat tricka, dwie bramki zdobył Max Kruse i po jednym trafieniu zaliczyli Ilkay Gundogan i Karim Bellarabi. Cichym bohaterem był Mesut Oezil, który asystował przy trzech golach.

W kolejnym spotkaniu Niemcy zmierzą się z Polską. Mecz zostanie rozegrany we Frankfurcie 4 września.