Skandal w Irlandii. Działacz PZPN Kazimierz Greń aresztowany!

Jak podaje dziennik "Irish Examiner", działacz PZPN Kazimierz Greń został aresztowany przed meczem reprezentacji Polski za nielegalne sprzedawanie biletów pod stadionem w Dublinie.
Kazimierz Greń to członek zarządu PZPN, szef podkarpackiego związku i przewodniczący Komisji ds. Futsalu i Piłki Plażowej. W niedzielę, jak donosi "Examiner", "zamiast oglądać mecz Irlandii z Polską, siedział w celi i o wynik musiał pytać strażników".

Dziennikarze zdradzają również, że już w poniedziałek Greń został postawiony przed sądem. Tłumaczył się, że chciał po prostu pomóc swoim rodakom pochodzącym z regionu Rzeszowa w dostaniu się na mecz. - To jest nielegalny handel biletami - usłyszał polski działacz od sędziego Michaela Walsha, i to właśnie zarzut braku posiadania licencji do sprzedaży wejściówek został postawiony Greniowi.

Greń przyznał się do winy, choć jego obrońca z urzędu zaznaczał, że jest działaczem PZPN i był na wyjeździe opłaconym przez federację. Jednak według informacji Sport.pl nie był on członkiem oficjalnej delegacji polskiego związku, która dzisiaj wróciła do kraju. 12 biletów, które próbował sprzedać pod stadionem, ostatecznie nie zostało użytych. Adwokat twierdził również, że Greń ma wrócić do Polski we wtorek.

Ostatecznie Greń i druga osoba zamieszana w tę procedurę, 30-letnia Nina Blasik, nie zostali skazani, ponieważ sąd wziął pod uwagę "specjalne okoliczności". Obrońca działacza zaznaczał, że jego klient przyznał się do winy, ale nie był wcześniej skazywany oraz działał nieświadomie, chcąc pomóc rodakom. Sąd przyjął te wyjaśnienia.

PZPN na razie nie przedstawił oficjalnego stanowiska w tej sprawie.

Greń: Ktoś z PZPN-u rozdmuchał tę aferę

Kim jest Kazimierz Greń?

52-latek jest szefem podkarpackiego związku. Wypełnianie przez niego tych obowiązków to sprawa kontrowersyjna. W styczniu powiedział, że Polska nie zorganizuje młodzieżowych mistrzostw Europy do lat 21 w 2017 roku, choć zrezygnowała ze starań o mecze Euro 2020 seniorów. Pod koniec miesiąca okazało się jednak, że to w Polsce te mistrzostwa się odbędą.

Zawsze lubił media i chciał się dla nich wypowiadać o kulisach rządzenia polską piłką. Gdy pojawiały się doniesienia o konflikcie między centralą a związkami wojewódzkimi, zwykle gotów był pod nazwiskiem o tym porozmawiać. Ostatnio głośno mówił o tym, że Zbigniew Boniek źle rządzi PZPN-em. Jednocześnie to właśnie Greń był tym, dzięki któremu były piłkarz Juventusu został szefem polskiej federacji piłkarskiej. Dzięki kontaktom w całej Polsce potrafił zebrać silną koalicję, która wybrała Bońka.Jak się skończą eliminacje Euro 2016 w polskiej grupie? [WYTYPUJ SAM!]