Peszko kontra Szczęsny w sądzie

Nie zapadł w poniedziałek wyrok w sprawie: Sławomir Peszko, skrzydłowy reprezentacji Polski, kontra Maciej Szczęsny, były trener bramkarzy Korony Kielce.
Proces w tej sprawie toczy się przed Sądem Rejonowym w Kielcach. W poniedziałek odbyła się kolejna rozprawa. Przypomnijmy, że zawodnik niemieckiego FC Köln w kwietniu 2012 roku w niemieckiej Kolonii poszarpał się z taksówkarzem i trafił do aresztu. Szczęsny w wywiadzie dla internetowego portalu futbolnet.pl miał wówczas powiedzieć: "Jeżeli grasz w reprezentacji Polski i dajesz się zamknąć w izbie wytrzeźwień, to jesteś głąbem, kołkiem i debilem".

Peszko poczuł się dotknięty tymi słowami, zarzucił byłemu bramkarzowi naruszenie dóbr osobistych i postanowił dochodzić swoich praw w sądzie. Szczęsny broni się, twierdząc, że jego wypowiedź nie dotyczyła konkretnie zawodnika FC Köln.

W procesie cywilnym sąd w Kielcach przyznał mu rację, ale Peszko złożył apelacją w Krakowie, po czym wniósł o jej zawieszenie, składając jednocześnie pozew o zniesławienie w sądzie w Poznaniu.

To właśnie ten proces toczy się w Kielcach, został on utajniony.

W poniedziałek wyrok nie zapadł. Po rozprawie adwokat Sławomira Peszki odmówił komentarza. - Sprawę wyjaśni sąd - rzucił tylko krótko do dziennikarzy. - Z żalem stwierdzam, że nie zapadło jeszcze rozstrzygnięcie, bo pełnomocnik oskarżyciela złożył kolejny wniosek dowodowy. Dotyczy on przesłuchania osoby, która już zeznawała. Chodzi o dziennikarza, któremu udzieliłem wywiadu. Już raz zeznawał w procesie cywilnym, ale teraz znów będzie to robił. Tak jakby coś mógł wnieść nowego do treści wywiadu. Pan mecenas robi jednak wiele, by proces trwał długo i na razie mu się udaje - skomentował Maciej Szczęsny. Sprawa została odroczona do 15 czerwca.<div class="configArea" style="width: 99.5%; font-size:12px; padding: 1.5% 0 1.2% 0; border: solid #D8D8D8 1px;font-family:Arial,Tahoma,Verdana,sans-serif;font-style:normal;margin-bottom: 3%; clear:both;"> <div style="margin: 0 3%"> <div style="display:block; margin-bottom: 3%; "> <div style="display: inline-block;"><a rel="nofollow" target="_blank" style="color: #11C;background-color:white;text-decoration:none" href="http://www.okazje.info.pl/sh/sport-i-hobby/nike-koszulka-polska-578322.html?utm_medium=partner&utm_source=gazeta&utm_campaign=gazeta&utm_content=CG?utm_medium=partner&utm_source=gazeta&utm_campaign=gazeta&utm_content=CG"><img src="https://images.okazje.info.pl/p/sport-i-hobby/1717/th120/nike-koszulka-polska-578322.jpg" alt="Zdjęcie NIKE Koszulka Polska 578322" style="margin-right: 20px;"> </a> </div> <div style="display: inline-block; max-width: 70%; vertical-align: top;"> <span style="font-size: 21px; margin-bottom:10px; max-width: 50%" class="prodname prodname120" y-product_id="17170025">NIKE Koszulka Polska</span> <ul style='list-style-type: square;padding-left: 7%;font-size: 12px; margin: 2% 0 3% 0' itemprop="description"></ul><a rel="nofollow" href="http://www.okazje.info.pl/sh/sport-i-hobby/nike-koszulka-polska-578322.html?utm_medium=partner&utm_source=gazeta&utm_campaign=gazeta&utm_content=CG" title="NIKE Koszulka Polska 578322" target="_blank" style="display: block;background-color:transparent;margin-top:"><img src="https://okazje.info.pl/r/i/agora/findoutmore.png" style="margin:5px 0 -3px 0;"/></a><span style="display:block; margin-left:3px; margin-top:4px; font-size:13px; font-weight: bold">w okazje.info</span></div></div></div></div>