El. Euro 2016. Rosyjski minister sportu się zdenerwował. Los Capello wisi na włosku?

1 : 0
Informacje
Euro 2016 - eliminacje - Grupa G
Sobota 15.11.2014 godzina 18:00
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Austria
0
1
1
Rosja
0
0
0
Składy i szczegóły
Austria
Bramki: Okotie (73.) Kartki: Hinteregger - żółta. Skład: Almer, Klein, Dragovic (Prodl 86'), Hinteregger, Fuchs, Harnik, Leitgeb, Ilsanker, Arnautovic (Sabitzer 92'), Junuzovic, Janko (Okotie 59').
Rosja
Kartki: Glushakov, Parshivlyuk - żółta. Skład: Akinfeev, Parshivlyuk, V. Berezutski, Ignashevich, D. Kombarov, Cheryshev (Ionov 56'), Shirokov, Glushakov, Fayzulin ( Dzyuba 75'), Shatov (Dzagojew 81'), Kokorin.
- Styl naszej gry pokazuje, że spadliśmy do europejskiej klasy średniej - powiedział minister sportu w Rosji Witalij Mutko po porażce piłkarskiej reprezentacji swojego kraju z Austrią 0:1 w meczu eliminacji Euro 2016. Zapowiedział podjęcie drastycznych kroków, co oznacza zapewne dymisję selekcjonera Fabio Capello.
Capello od dawna nie ma dobrych stosunków ze swoimi rosyjskimi pracodawcami. Z powodu słabej postawy reprezentacji ponoć od pięciu miesięcy nie otrzymuje wypłaty. A kadra faktycznie nie zachwyca. W eliminacjach Euro 2016 pokonała tylko Liechtenstein, a następnie zremisowała nie tylko ze Szwecją, ale i z Mołdawią. Sobotnia wyjazdowa porażka z Austrią może przelać czarę goryczy.

Sam Capello po meczu z Austrią był zadowolony ze stylu swojego zespołu, a wynik jest jego zdaniem wynikiem nieskuteczności jego zawodników. - Nikt nie może być szczęśliwy z wyniku meczu z Austrią ani ze stylu naszej gry - powiedział Mutko w wywiadzie z gazetą "Sport Express". - Spadliśmy do europejskiej klasy średniej, a może spadamy jeszcze niżej. Wypadliśmy z pierwszej 30 rankingu FIFA, może na koniec roku nie będzie nas w czołowej 40. Cofnęliśmy się do 2005 roku, kiedy musieliśmy wszystko zaczynać od zera - dodał.

- Musimy głęboko przeanalizować wagę i złożoność sytuacji. Myślę, że w ciągu kilku najbliższych dni ogłosimy wnioski, do których dojdziemy. Jestem przekonanym, że powinny one być drastyczne w swoim charakterze - zapowiedział minister sportu.

We wtorek Rosja zagra towarzyski mecz z Węgrami i może to być ostatni mecz Capello na stanowisku selekcjonera. 68-letni Włoch prowadzi reprezentację Rosjan od lipca 2012 roku. W styczniu 2014 jego kontrakt został przedłużony do zakończenia mundialu w 2018 roku.

El. Euro 2016. Holandia i Turcja ze sporymi problemami. Kto jeszcze rozczarowuje?