El. Euro 2016. Milik jak Gadocha! To był drugi polski gol z Niemcami w meczu o stawkę

Reprezentacja Polski wygrała 2:0 z Niemcami w meczu eliminacji Euro 2016. Gola w 51. minucie zdobył Arkadiusz Milik. To była dopiero druga bramka reprezentacji Polski strzelona Niemcom w meczu o stawkę.

Czekaliśmy na tego gola aż 564 minuty! Ostatnio Niemcom w meczu o punkty strzelił gola Robert Gadocha 10 października 1971 roku. Był to mecz eliminacji ME i od tego czasu minęły niemal równo 43 lata. Polska przegrała wtedy z RFN 1:3.

Był to do tej pory jedyny taki gol polskiej reprezentacji. Tę niemoc przełamał w końcu Arkadiusz Milik. Cofnięty napastnik reprezentacji Polski wykorzystał świetne dośrodkowanie Łukasza Piszczka i przelobował strzałem głową Manuela Neuera.

W końcówce meczu drugiego gola dołożył Sebastian Mila i reprezentacja Polski wygrała z Niemcami po raz pierwszy w historii.