El. Euro 2016. Polska - Niemcy. Mueller: Warszawa, czyli kierunek trzy punkty

2 : 0
Informacje
Euro 2016 - eliminacje - Grupa D
Sobota 11.10.2014 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Polska
0
2
2
Niemcy
0
0
0
Składy i szczegóły
Polska
Bramki: Milik (51.), Mila (88.) Kartki: Szukała, Lewandowski, Piszczek - żółta Skład: Szczęsny - Piszczek, Glik, Szukała, Wawrzyniak (84. Jędrzejczyk) - Grosicki (71. Sobota), Jodłowiec, Krychowiak, Rybus - Milik (77. Mila), Lewandowski
Niemcy
Kartki: Boateng, Bellarabi - żółta Skład: Neuer - Ruediger (83. Kruse), Boateng, Hummels, Durm - Kramer (71. Draxler), Kroos - Bellarabi, Goetze, Schuerrle (77. Podolski) - Mueller
- Zgodziliśmy się na remis, ze zwycięstwem Niemiec - żartuje Thomas Mueller na temat przedmeczowej rozmowy z kolegą z Bayernu Robertem Lewandowskim. Niemieccy dziennikarze przewidują, że w sobotę w meczu z Polską Mueller, najlepszy ostatnio strzelec drużyny, zagra jako ofensywny pomocnik. Relacja od godz. 20.45 w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE na telefony.
Zagłosuj na aplikację Sport.pl LIVE!


- Nie powiem, że drżę ze strachu przed tym meczem, ale zwycięstwo w starciu z Polską jest możliwe tylko przy odpowiednim nastawieniu. Musimy w sobotę przekroczyć w walce granicę bólu, bo Polska to nie jest taki rywal, którego obtańcujesz w rytmie na trzy czwarte. Mają z przodu bardzo ruchliwych i groźnych piłkarzy, musimy się dobrze bronić jako drużyna - tłumaczy Mueller, nie tylko najlepszy napastnik Niemców w dwóch ostatnich mundialach, ale i najlepszy mówca w drużynie. A nowy asystent Joachima Loewa Thomas Schneider (jego poprzednich Hans-Dieter Flick awansował na dyrektora sportowego DFB) dodaje, że reprezentacja Polski jest waleczna, techniczna i zrobiła w ostatnim czasie postępy, jej piłkarze nauczyli się grać jeszcze bliżej siebie.

Mueller i Schneider przyszli dziś na konferencję prasową, ostatnią podczas zgrupowania Niemców we Frankfurcie. Jutro przed południem reprezentacja wylatuje do Polski. - Jesteśmy zmobilizowani. Kierunek trzy punkty - mówi Mueller, który przyznał, że z Robertem Lewandowskim wymienili bojowe okrzyki i jak twierdzi Niemiec, umówili się na "remis, ze zwycięstwem Niemiec". Niemieccy dziennikarze przewidują, że Mueller może zagrać jako ofensywny pomocnik, współpracujący z Andre Schuerrle po prawej i Lukasem Podolskim po lewej stronie. - U nas i tak nikt nie gra na jednej pozycji, wymieniamy się - mówi Mueller.

- Z Polską zwykle nie szło nam najlepiej. Często te mecze były dla nas punktami zwrotnymi. Pamiętamy jeszcze dobrze 1:0 w Dortmundzie podczas mistrzostw świata w 2006 r. I wtedy, i teraz można o Polakach powiedzieć to samo: dużo indywidualnych umiejętności, dużo doświadczenia i duch drużyny - mówi trener Joachim Loew. Ponieważ Schuerrle i Julian Draxler mogą już wrócić do treningów z drużyną, Loew zdecydował się nie powoływać nikogo w miejsce kontuzjowanego Mesuta Oezila.Polska z Niemcami: