Piłka nożna. Wyspy Owcze rozgromiły Gibraltar

Rywal Polski w nadchodzących eliminacjach do Euro 2016, Gibraltar, przegrał w swoim drugim w historii meczu towarzyskim. Tym razem rywalami byli piłkarze z Wysp Owczych, którzy wygrali aż 4:1.

Gibraltar dopiero niedawno stał się oficjalnie uznawaną reprezentacją i przeciwko Wyspom Owczym rozegrał swój drugi mecz towarzyski. W pierwszym bezbramkowo zremisowali ze Słowacją. Tym razem nie poszło im już jednak tak dobrze.

Co prawda jako pierwsi strzelili bramkę w meczu z Wyspami Owczymi. Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił Chipolina. Później jednak dominowali już goście.

Na prowadzenie wyszli jeszcze w pierwszej połowie. W 26. minucie bramkę strzelił Edmundsson, a sześć minut później prowadzenie dał Holst.

W drugiej połowie formalności dopełnili Hansson i ponownie Holst.

Polska meczem z Gibraltarem na wyjeździe rozpocznie kwalifikacje do Euro 2016. Mecz odbędzie się 7 września br. o 20:45.