Sport.pl

Euro 2012. Jacek Majchrowski dziękuje reprezentacjom za przyjazd do Krakowa

Prezydent miasta w liście do angielskiej, włoskiej i holenderskiej federacji wyraził nadzieję, że ich piłkarze ?powrócili do swoich ojczyzn z bagażem pozytywnych emocji, przesiąknięci magiczną atmosferą Krakowa? i zapewnił, że miasto zawsze pozostanie dla nich otwarte.
Majchrowski w listach do prezydentów związków piłkarskich, które podczas Euro 2012 zamieszkały pod Wawelem, podziękował za wybór Krakowa na centrum pobytowe. Prezydent podkreślił, że decyzja o zamieszkaniu w stolicy Małopolski to dowód "uznania dla przygotowań miasta do najważniejszego wydarzenia sportowego bieżącego roku, a także niesłabnącej popularności Krakowa wśród turystów i dziennikarzy".

W liście do włoskiej federacji prezydent pogratulował drużynie trenera Cesare Prandellego "wytrwałości i kunsztu, które zaowocowały zdobyciem wicemistrzostwa Europy". Zapewnił także, że mieszkańcy miasta będą wspominać włoskich piłkarzy z wielką sympatią.

Prezydent przypomniał o otwartych treningach, które - jego zdaniem - krakowianie zapamiętają na długo, a także o otwarciu boiska przy szkole podstawowej nr 93 przez Holendrów i turnieju Umbro Cup z udziałem reprezentantów Anglii.

Więcej o: