Euro 2012. Cesare Prandelli dalej będzie trenował Włochów

4 : 0
Informacje
Euro 2012 - Finał
Niedziela 01.07.2012 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
Wynik
Hiszpania
4
Włochy
0
Nie będzie zmiany na stanowisku selekcjonera reprezentacji Włoch. Taką deklarację tuż po finale Euro 2012 złożył Giancarlo Abete, prezes włoskiej federacji piłkarskiej.
Ok. godz. 16 Włosi wylecą z Krakowa do Rzymu, a Prandelli może być spokojny o to, jak go przyjmą w ojczyźnie. Potrafił zbudować jedną z najlepszych reprezentacji w Europie, mimo że przed mistrzostwami we Włoszech atmosfera była napięta i mówiło się głównie o aferze korupcyjnej.

Mimo to Włosi na mistrzostwach zagrali powyżej oczekiwań i nawet dotkliwa porażka w finale nie powinna zmącić ich nastrojów. - Prandelli będzie kontynuował pracę, a my zrobimy wszystko, by miał jeszcze lepsze warunki niż dotychczas - powiedział włoskim mediom Abete.

Tymczasem Prandelli podczas Euro 2012 pokazał się z jak najlepszej strony. Miło będą go wspominać nawet... pracownicy hotelu Turówka w Wieliczce. Trener po zwycięstwach zwykł wyruszać na nocne pielgrzymki. Był m.in. na krakowskich Bielanach pod klasztorem Kamedułów i dwa razy w sanktuarium w Łagiewnikach.