Oceny Hiszpanów po finale Euro 2012. Casillas i Xavi mistrzami finału!

Genialni Iker Casillas i Xavi Hernandez oraz tiki-taka na jaką czekaliśmy. To obraz Hiszpanii po finałowym starciu z Włochami.
(oceny w skali 1-6)

Iker Casillas 5+ W starciu dwóch najlepszych bramkarzy na świecie zdecydowanie górą. W pierwszej połowie bezbłędnie ustawiony przy wszystkich dośrodkowaniach. W drugiej powstrzymał Antonio Di Natale, który powinien strzelić bramkę kontaktową. Czasami wydawało się, że do powstrzymania Włochów, nie potrzebna jest w La Roja formacja obrony.

Alvaro Arbeloa 4 Na początku meczu bardzo aktywny, często pod polem karnym rywala. Później nieco schowany. Gdy Włosi przycisnęli po stracie pierwszej bramki za mało zdecydowany przy próbach przerywania ataków.

Gerard Piqué 4 Kilka błędów przy dośrodkowaniach Włochów, ale także potrafiący wyprowadzić kontrę swojej drużyny.

Sergio Ramos 4+ Gdzie był Mario Balotelli? O to trzeba spytać Ramosa. Do tego środkowy obrońca La Roja był często widywany pod bramką Gianluigi Buffona. Po jego strzale głową w drugiej połowie sędzia powinien podyktować rzut karny, ponieważ włoski obrońca zagrał ręką.

Jordi Alba 5 Podpisanie kontraktu z FC Barceloną widocznie dodało mu skrzydeł. Niezmordowany, gotowy na sprinty przez całe spotkanie. Świetna akcja w 41. minucie z Xavim. Po odegraniu i sprincie ze swojej połowy boiska, zachował zimną krew pod bramką Buffona.

Sergio Busquets 4 Chyba najmniej widoczny piłkarz La Roja. Skupił się głównie na defensywie. A w niej spisał się poprawnie.

Xabi Alonso 4+ Plus za to, że pomimo funkcji podobnej do Busquetsa, udzielał się również w ataku. Jego podania często docierały do celu.

Xavi Hernandez 5+ najlepszy występ podczas Euro 2012. Wydawało się, że szybko będzie musiał zapomnieć o tych mistrzostwach. On jednak doznał cudownego olśnienia. Dwa razy perfekcyjnie podawał do Alby i Torresa, a ci strzelali bramki. Dawał przykład, jak stosować pressing i stopować Włochów. Obok Casillasa główna postać finału.

Andres Iniesta 4+ On uruchomił Fabregasa przy pierwszej bramce dla La Roja. Komunikacja z Xavim na najwyższym, barcelońskim poziomie. Dzięki tej dwójce tiki-taka ponownie nie była nudna.

David Silva 4+ Plus za bramkę i za aktywność. Biegał od jednego pola karnego, do drugiego. Wielkie zaangażowanie, świetne wyczucie podania Fabregasa przy pierwszym golu dla La Roja.

Cesc Fabregas 4 Ponownie okazało się, że atak to nie jego bajka. Woli sam być przy piłce, niż zależeć od kolegów. Wykorzystał jednak wszystko to, co oni mu wypracowali.

Pedro Rodriguez 3+ Próbował robić przeciąg na prawym skrzydle, ale wszedł w momencie, kiedy Włosi czekali na dobicie, a Hiszpanie na błąd.

Fernando Torres 4 Pokazał głód strzelania bramek. Nie obraził się za brak występu w półfinale. Wszedł w finale i dobił Włochów

Juan Mata 4 Ciężko ocenić jego występ (grał krótko), ale ocenić trzeba, bo po raz pierwszy na boisku podczas Euro i z bramką na koncie.