Euro 2012. Vicente del Bosque: Xaviemu ciężko jest grać źle

4 : 0
Informacje
Euro 2012 - Finał
Niedziela 01.07.2012 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
Wynik
Hiszpania
4
Włochy
0
- Z pewnością przeciwko Włochom wystawię trzech napastników - ironizuje przed finałem Euro 2012 selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Vicente del Bosque. - To będzie dla nas najważniejszy mecz. Nie dlatego, ze to finał, tylko dlatego, że jest następny - podkreśla del Bosque
Hiszpański selekcjoner zauważył, że Włosi przeszli w trakcie turnieju dużą metamorfozę. Hiszpanie z kolei grają podczas Euro praktycznie tym samym składem i nie zmieniają swojego stylu gry. Kto zatem wyjdzie zwycięsko z finałowej batalii w Kijowie? - Szanse oceniam 50 na 50. Podobnie wiodło nam się w rozgrywkach grupowych, również my graliśmy w tym turnieju dogrywkę i rzuty karne. Ale nie będziemy patrzeć w przeszłość. Skupiamy się na tym co tu i teraz - powiedział del Bosque, cytowany przez hiszpańską "Marcę".

Jeśli Hiszpanie zwyciężą w meczu z Włochami, to uda im się przejść do historii jako pierwszy zespół, któremu udało się obronić tytuł mistrza Europy. Pomóc mają mu w tym zawodnicy, na których stawiał przez cały turniej, grając praktycznie niezmienioną jedenastką i często rezygnując z wstawienia do składu klasycznego napastnika. - W finale z pewnością wystawię ich aż trzech - mówił z przekorą del Bosque. - Wystawię taki skład, który będzie w stanie strzelić bramkę - dodał poważnie. Kluczowym zawodnikiem w finałowym spotkaniu według hiszpańskiego selekcjonera będzie Xavi. - Jemu bardzo ciężko byłoby zagrać zły mecz, on zawsze gra na miarę swojego talentu i umiejętności. Myśli o zespole i jest tym piłkarzem, który ma największy wpływ na cały zespół.