Sport.pl

Euro 2012. Kogo wyszukują Polacy? Głównie Niemców

Wyszukiwarka 123people.pl sprawdziła, jacy piłkarze biorący udział w ćwierćfinałach i półfinałach Euro 2012 byli najczęściej wyszukiwani przez polskich użytkowników internetu. Ranking otwiera Manuel Neuer. Na drugim miejscu znalazł się Mario Gomez, a na trzecim - Lukas Podolski. Wszyscy trzej występują w reprezentacji Niemiec.
Na dalszych miejscach znaleźli się między innymi Mario Balotelli i Fernando Torres. W zestawieniu znalazł się też jeden trener - prowadzący reprezentację Włoch Cesare Prandelli. W czwartek jego podopieczni wygrali 2:1 z Niemcami i w niedzielę zagrają w finale Euro 2012 z broniącą tytułu mistrza Europy Hiszpanią. Relacja Z Czuba i na żywo od 20:45 w Sport.pl.

- Z naszych danych z rynków europejskich, na których działa wyszukiwarka, wynika, że te narodowości, które nie miały swojej reprezentacji w ćwierćfinałach i półfinałach najczęściej szukały tych drużyn, do których jest im geograficznie najbliżej - mówi Alexandra Senoner, dyrektor komunikacji 123people. - I tak Francuzi szukali Włochów i Hiszpanów, a Austriacy, Holendrzy i Polacy - Niemców - podsumowuje.

Kogo wyszukiwali Polacy w fazie ćwierćfinałów i półfinałów?

1. Manuel Neuer

2. Mario Gomez

3. Lukas Podolski

4. Mario Balotelli

5. Sami Khedira

6. Fernando Torres

7. Cesare Prandelli

8. Xabi Alonso

9. Bastian Schweinsteiger

10. Antonio Cassano

Wszystko o meczu Niemców z Włochami »
Więcej o: