Sport.pl

Euro 2012. Sergio Ramos: Del Bosque wie, że jestem szalony

- Przez tyle lat trener Del Bosque zdążył się zorientować na kim może polegać. Wie na co mnie stać, wie że jestem trochę szalony - mówi w rozmowie z Marcą Sergio Ramos, obrońca reprezentacji Hiszpanii, uznany w ojczyźnie za najlepszego piłkarza półfinału z Portugalią.
0 : 0
Informacje
Euro 2012 - Półfinały
Środa 27.06.2012 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
Wynik
Portugalia
0
Hiszpania
0
W rozmowie z Marcą piłkarz Realu Madryt podkreśla, że po półfinale Ligi Mistrzów z Bayernem, gdy przestrzelił rzut karny, jego duma w meczu z Portugalią była podrażniona. - Wielu mówiło, że nie dorosłem do wzięcia odpowiedzialności. To mnie motywowało, to podrażniło moją dumę. Zresztą przez tyle lat trener Del Bosque zdążył się zorientować na kim może polegać. Wie na co mnie stać, wie że jestem trochę szalony.

Ramos podkreśla, że nie byłoby awansu Hiszpanii do finału, gdyby nie praca całej drużyny i świetna postawa Ikera Casillasa. - Fortuna była za nami. To dla nas wyjątkowy czas. Jestem bardzo dumny z pracy, jaką wykonała cała drużyna. To nas dużo kosztowało. Zresztą nie byłoby nas w finale, gdyby nie najlepszy ekspert od bronienia jedenastek, czyli Iker Casillas. Mam nadzieję, że "La Roja" kontynuuje tworzenie historii i dokończymy naszego dzieła w finale w Kijowie. Bez względu na to, czy zagramy z Niemcami czy z Włochami - zakończył Ramos.

Więcej o: