Euro 2012. Alvaro Negredo: Iker Casillas zna wszystkie sztuczki Cristiano Ronaldo

0 : 0
Informacje
Euro 2012 - Półfinały
Środa 27.06.2012 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
Wynik
Portugalia
0
Hiszpania
0
- Iker Casillas jest najlepszym bramkarzem na świecie i z pewnością uda mu się zatrzymać Ronaldo. Zna przecież wszystkie jego sztuczki - mówi z przekonaniem napastnik Sevili Alvaro Negredo, który z Portugalią ma grać od pierwszych minut.
O wynik starcia Casillasa z Ronaldo nie martwi się Negredo. W wywiadzie udzielonym portugalskiemu dziennikowi "A Bola" napastnik Sevilli ostrzega rywali przed Casillasem. Jest przekonany, że bramkarza Realu nie pokona ani Ronaldo ani żaden inny Portugalczyk.

- To proste, Iker jest najlepszym bramkarzem na świecie i z pewnością uda mu się zablokować Ronaldo. Zna przecież wszystkie jego sztuczki z codziennych treningów w Realu i teraz będzie mógł z tej wiedzy skorzystać - ocenia.

Negredo przyznaje jednak, że Hiszpanie mogą mieć kłopoty po drugiej stronie boiska, gdzie na napastników La Roja czekać będą środkowi obrońcy Pepe i Bruno Alves.

- Pepe to klasa światowa, wielki obrońca. Jest szybki i bardzo agresywny. Bruno Alves także jest świetny. Ale to dobrze, na pewno będziemy świadkami wspaniałego meczu - zapewnia Negredo, który nieoczekiwanie ma zagrać od pierwszej minuty. Dotychczas podczas Euro 2012 pojawił się na murawie tylko raz, w grupowym meczu z Chorwacją. Długo nie pograł, bo trener Vicente del Bosque wpuścił go na boisko dopiero w 89. minucie meczu. Jego wejście niczego w obrazie gry nie zmieniło, a Hiszpanie dowieźli tylko jednobramkowe prowadzenie do końcowego gwizdka.