Gianluigi Buffon przed meczem z Niemcami pisze do mamy

1 : 2
Informacje
Euro 2012 - Półfinały
Czwartek 28.06.2012 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
Wynik
Niemcy
1
Włochy
2
Po wygranym ćwierćfinale bramkarz reprezentacji Włoch założył sobie konto na Twitterze. W pierwszym wpisie Buffon pozdrowił swoją mamę i podzielił się z nią wrażeniami ze spotkania z Anglikami.
"Emocje były ogromne. Wszystko przypominało mistrzostwa świata w 2006 roku [Włosi zdobyli wtedy tytuł - przyp. red.]. Po meczu w szatni panowała taka sama euforia. Teraz wierzymy, że uda nam się awansować do finału" - przekonuje Buffon.

W poniedziałek profil stworzył sobie także Antonio Nocerino. Pomocnik Milanu na razie opisywał głównie pogodę, jaka panuje w Krakowie, ale w środę rano napisał: "Wyjeżdżamy do Warszawy, rozegrać mecz życia. Naprzód drużyno! Mam nadzieję, że w pierwszym półfinale wygrają Portugalczycy".

Niewykluczone, że w związku z kontuzją Daniele De Rossiego Nocerino na Stadionie Narodowym wystąpi w podstawowym składzie. Przeciwko drużynie Roy'a Hodgsona wszedł na boisko w drugiej połowie, ale mimo to został wyznaczony do strzelania rzutu karnego i pewnie pokonał Joe Harta. W bramkę nie trafił za to Riccardo Montolivo. Piłkarze, którzy nie znaleźli się w składzie reprezentacji na Euro 2012, pocieszają go za pośrednictwem Twittera. "Ricky jesteś wielki. Rozegrałeś świetny mecz. Jedenastka to tylko mały minusik" - przekonuje Alberto Gilardino, napastnik Genoi. "Naprzód Riccardo! Trzymaj się" - wspiera piłkarza Alessio Cerci z Fiorentiny, a inny klubowy kolega Montolivo Lorenzo De Silvestri pisze: "Jak zawsze byłeś numerem jeden. Gratuluję awansu do półfinału".