Euro 2012. Vicente Del Bosque: Ronaldo jest tylko jeden, wyjątkowy i nieporównywalny

0 : 0
Informacje
Euro 2012 - Półfinały
Środa 27.06.2012 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
Wynik
Portugalia
0
Hiszpania
0
Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Vicente del Bosque w wywiadzie udzielonym hiszpańskiemu ?El Mundo Deportivo? nie ukrywa, że w półfinałowym starciu z Portugalią największego zagrożenia spodziewa się ze strony Cristiano Ronaldo.
- Portugalia wcale nie musi zbyt dużo grać w piłkę. Wystarczy, że wrzucą ją do przodu, do Ronaldo. A on już wie, co z nią zrobić - komplementuje Portugalczyka na łamach "El Mundo Deportivo" selekcjoner del Bosque. - Ronaldo jest tylko jeden, ale przy tym wyjątkowy i nieporównywalny. Będziemy musieli mocno się starać, by piłka zbyt często do niego nie trafiała.

Del Bosque dodał też, że Portugalia oprócz CR7 ma też wielu innych groźnych zawodników.

- Weźmy takiego Naniego, szybki jak błyskawica. Odegra ze skrzydła na środek, a tam już czeka Moutinho. A jak Naniemu coś nie wyjdzie, to za chwilę wspomoże go Raul Meireles, który potrafi świetnie uderzać z dystansu - przyznaje trener La Roja. - Wątpię, by Portugalczycy na mecz z nami zmienili jakoś szczególnie taktykę. Raczej zagrają tak jak dotychczas przeciw innym zespołom, czyli 4-3-3. Oczywiście pewny tego nie jestem, ale liczę, że nie zaskoczą nas jakimiś nieprzewidzianymi roszadami w składzie - przyznał.

Selekcjoner Hiszpanów wspomniał też o niedzielnym ćwierćfinale Włochów z Anglikami (ci pierwsi awansowali po rzutach karnych).

- To był bardzo dobry mecz. Ale w pewnej chwili wyglądało to już tak, jakby Anglicy przedłużali tylko swoją agonię. W mojej opinii Włosi powinni wygrać szybciej niż dopiero po rzutach karnych - ocenił del Bosque.