Euro 2012. Vicente del Bosque narzeka: Mamy dwa dni mniej na odpoczynek niż Portugalia

0 : 0
Informacje
Euro 2012 - Półfinały
Środa 27.06.2012 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
Wynik
Portugalia
0
Hiszpania
0
Po zwycięskim ćwierćfinale z Francją (2:0) trener Hiszpanów Vicente del Bosque narzekał na fakt, że jego zespół przed meczem półfinałowym będzie miał dwa dni mniej odpoczynku niż Portugalczycy.
Portugalia swój mecz ćwierćfinałowy (wygrany 1:0 z Czechami) rozegrała już w czwartek, więc przed środowym półfinałem zespół Paulo Bento ma niemal tydzień odpoczynku. Hiszpanie, któ zy z Francją grali w sobotę, dwa dni mniej.

- W Doniecku pogoda była okrutna, po meczu z Francją jesteśmy naprawdę bardzo zmęczeni. Na dodatek przed półfinałem mamy dwa dni mniej czasu na odpoczynek niż Portugalczycy. To duże utrudnienie - narzekał del Bosque.

Selekcjoner Hiszpanów po spotkaniu chwalił głównie swoich defensywnych pomocników: strzelca dwóch goli Xabiego Alonso oraz Sergio Busquetsa.

- Obaj mają niezwykłą świadomość gry zespołowej i wbrew pozorom dają dużo nie tylko w grze obronnej, ale przede wszystkim w ofensywie. I nie chodzi mi o gole Xabiego, bo to tylko dodatkowy bonus. Xabi to pomocnik, który najlepiej definiuje pojęcie pomocnika kompletnego, on potrafi wszystko. Z Sergio wspaniale się uzupełniają - podkreślił del Bosque, który był zadowolony z gry swojego zespołu.

- Kontrolowaliśmy mecz, Iker [Casillas] miał tylko jedną okazję do interwencji, a to świadczy o jakości naszej defensywy. Jeśli gramy na zero z tyłu nasze szanse na zwycięstwo rosną ogromnie, bo z przodu zawsze udaje nam się stworzyć kilka sytuacji do zdobycia gola - tłumaczył trener Hiszpanów.