Euro 2012. Rekordowa Hiszpania

2 : 0
Informacje
Euro 2012 - Ćwierćfinały
Sobota 23.06.2012 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
Wynik
Hiszpania
2
Francja
0
Hiszpanie pokonali w ćwierćfinale Francję 2:0 i awansowali do półfinału w którym zagrają w środę z Portugalią. Przy okazji meczu z Trójkolorowymi pobili kilka rekordów.
Jednym z rekordzistów jest Xabi Alonso, który zagrał setny mecz w reprezentacji narodowej. Oprócz zdobycia dwóch bramek, wysforował się na prowadzenie w innym rankingu. Jest piłkarzem z najwyższym procentem zwycięstw (79%) wśród tych, którzy zagrali co najmniej sto meczów w kadrach narodowych. Drugi jest Xavi (76%), a trzeci Casillas(73%).

Indywidualny rekord pobił również Xavi. Hiszpański rozgrywający wyprzedził Zinedine'a Zidane'a w ilości celnych podań podczas wszystkich mistrzostw Europy. Pomocnik Barcelony ma ich na koncie już 734, a były gwiazdor Realu Madryt 707.

Bramkarz Iker Casillas zachowując czyste konto w meczu z Francją przedłużył swoją passę bez wpuszczenia bramki w meczach fazy pucharowej mistrzostw świata i Europy do 780 minut.

Jako drużyna, Hiszpanie wyrównali rekord ilości nie przegranych z rzędu meczów na Euro. Są niepokonani w 10 kolejnych meczach.

Hiszpania przerwała też jedną ze swoich niekorzystnych pass. Po raz pierwszy pokonała Francję w meczu o punkty. Jedynymi drużynami, które nie przegrały jeszcze nigdy z Hiszpanią w meczu o stawkę są Argentyna, Urugwaj i Nigeria.