Euro 2012. Hiszpania - Francja. Sergio Ramos boi się Karima Benzemy

2 : 0
Informacje
Euro 2012 - Ćwierćfinały
Sobota 23.06.2012 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
Wynik
Hiszpania
2
Francja
0
W sobotnim ćwierćfinale Hiszpania - Francja faworytem jest z pewnością La Roja, ale hiszpański obrońca Sergio Ramos w wywiadzie udzielonym francuskiemu ?L'Equipe? zastrzega, że obrońców tytułu wcale nie czeka w tym meczu spacerek.
Ramos i Benzema znają się doskonale, na co dzień grają bowiem w Realu Madryt. Ramos w wywiadzie z "L'Equipe" przyznaje, że rozmawiał z Benzemą o zbliżającym się meczu. - Byliśmy w kontakcie telefonicznym i oczywiście rozmawialiśmy o tym spotkaniu. Karim zdaje sobie sprawę, że jeszcze nie wszedł w ten turniej, nie zdobył przecież żadnej bramki. Ale chce się przełamać i to w spotkaniu z nami - opowiada Ramos. - To kompletny napastnik, dużo pracuje dla drużyny. Każda sekunda dekoncentracji może nas kosztować bardzo wiele. Ale mam nadzieję, że to nie będzie jego dzień.

Obrońca reprezentacji Hiszpanii wspomina też mecz obu reprezentacji podczas Mistrzostw Świata w 2006 r., gdzie Francja zwyciężyła z La Roja 3:1. - Od tamtego meczu minęło sporo czasu, nasz zespół dopiero się wtedy kształtował - wyjaśnia Ramos. - Byliśmy młodzi, nie mieliśmy tyle doświadczenia co dzisiaj. A piłka nożna jest tak wspaniałą dyscypliną, że zawsze daje okazję do zemsty. Wiemy co trzeba zrobić by z nimi wygrać i postaramy się nasze założenia wcielić w życie w sobotę w Doniecku - zakończył Ramos.