Euro 2012. Jubileusz Iniesty podczas meczu z Francją. "Jesteśmy zespołem i wygrywając i przegrywając"

2 : 0
Informacje
Euro 2012 - Ćwierćfinały
Sobota 23.06.2012 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
Wynik
Hiszpania
2
Francja
0
Dla Andresa Iniesty sobotni ćwierćfinał z Francją będzie miał szczególny wymiar. W sobotę mija bowiem równo sześć lat od chwili debiutu Hiszpana w kadrze na imprezie rangi mistrzowskiej. Iniesta jubileusz chciałby okrasić wygraną i awansem do półfinału Euro 2012.
Iniesta w kadrze La Roja zadebiutował 27 maja 2006 w towarzyskim meczu przeciw Rosji (4:0), a dobry występ zaowocował powołaniem na Mistrzostwa Świata w Niemczech. Tam, właśnie 23 czerwca, Iniesta zagrał w meczu przeciw Arabii Saudyjskiej (1:0). Od tamtej pory wiele się zmieniło, Iniesta wyrósł na pierwszoplanową postać La Roja i uznawany jest obecnie za jednego z najlepszych zawodników najlepszej drużyny na świecie. - Najlepszej? Czy ja wiem. To obojętne czy wygrywamy czy przegrywamy. Stanowimy zespół w każdej sytuacji - podkreśla Iniesta na łamach hiszpańskiego czasopisma "Marca".

Póki co Hiszpanie na Euro 2012 głównie wygrywają. Pokonali 4:0 Irlandię oraz 1:0 Chorwację, zremisowali zaś z Włochami (1:1). Iniesta w dwóch meczach wybierany był na najlepszego zawodnika spotkania (z Włochami i Chorwacją). - Wydaje się, że on ma piłkę przyklejoną do buta. Jest mały, nie jest silny, ale osłania piłkę jak nikt inny. Jego talent jest nienaturalny - mówił po meczu Chorwacją jej selekcjoner Slaven Bilic.

Obecnie Iniesta szykuje się na sobotni ćwierćfinał przeciw Francji. - To będzie trudny mecz. Oni lubią być w posiadaniu piłki, podobnie jak my. Są też niebezpieczni w ataku. Aby ich pokonać, będziemy musieli zagrać bardzo intensywnie i agresywnie - skwitował Iniesta.