Euro 2012. Georgios Samaras przed meczem z Niemcami: Chcemy dać ludziom trochę uśmiechu

4 : 2
Informacje
Euro 2012 - Ćwierćfinały
Piątek 22.06.2012 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
Wynik
Niemcy
4
Grecja
2
Choć piłkarze reprezentacji Grecji odcinają się od politycznego kontekstu spotkanie z Niemcami, to mają świadomość, że dla pogrążonego w kryzysie kraju awans do półfinału Euro 2012 byłby sporą dawką optymizmu. Wie o tym napastnik Greków Georgios Samaras
- Nie gramy dla siebie, nie gramy dla pieniędzy. Gramy dla naszej reprezentacji, dla historii i dla 11 milionów ludzi w Grecji, którym chcemy podarować odrobinę uśmiechu - przyznał Samaras w wywiadze dla CNN World Sport. - Grając z Niemcami nie będziemy myśleć o polityce. Nas interesuje tylko i wyłącznie sport - dodał grecki piłkarz. Jego zdaniem siłą Greków jest przede wszystkim zespół. - Jesteśmy zgraną paczką. Można powiedzieć rodziną. Nie ma w naszej drużynie egoizmu, u nas liczy się jeden za wszystkich i wszyscy za jednego. A gdy widzimy, co się dzieje w Grecji, świętujących ludzi na ulicach i powiewające flagi, to czujemy się wyjątkowo dumni - podkreśla Samaras.

Od polityki stara się również uciec selekcjoner reprezentacji Grecji Fernando Santos. - Sytuacja w Grecji dotyka nas również tutaj w Polsce. W końcu piłkarze zostawili tam swoje rodziny i przyjaciół, o których się martwią. Prosiłem ich, by podczas meczu starali się o tym zapomnieć i skupili się tylko na futbolu. W ten sposób mogą udowodnić, że są prawdziwymi wojownikami - przyznaje Santos. - Do meczu z Niemcami musimy przystąpić z wolną głową. Gdy damy się ponieść sercu i emocjom, wtedy możemy mieć problem - dodaje trener Greków.

Czy Greków stać na to, by powtórzyć sukces z 2004 roku, kiedy na boiskach Portugalii sięgnęli po tytuł mistrzów Europy? - Marzymy o tym. A przecież historia lubi się powtarzać. Czuję, że nasza droga na Euro 2012 jeszcze się skończyła - zapewnia Santos.

Czy Grecji uda się awansować do półfinału Euro 2012? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? ?