Euro 2012. Sędzia przyznaje się do błędu w meczu Anglia - Ukraina

1 : 0
Informacje
Euro 2012 - Grupa D
Wtorek 19.06.2012 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
Wynik
Anglia
1
Ukraina
0
Największą dotąd sędziowską kontrowersją Euro był błąd podczas spotkania Anglia - Ukraina gdy sędzia nie uznał bramki strzelonej przez Marko Devicia.
W 62. minucie meczu Marko Dević znalazł się w dogodnej sytuacji, oddał strzał, piłka odbiła się jeszcze od bramkarza Harta i zmierzała do siatki. Gdy przekroczyła linię bramkową, wybił ją John Terry. Sędzia gola nie uznał. Warto jedna zaznaczyć, że w tej samej sytuacji wcześniej był spalony.

Do błędu przyznaje się sędzia główny tego meczu Węgier Victor Kassai. - Po meczu przeanalizowaliśmy sytuację na wideo. Zdaliśmy sobie sprawę, że popełniliśmy błąd. Nasza praca jest bardzo trudna. Możemy podjąć 199 dobrych decyzji i jedną złą. Zrobiliśmy jednak wielki błąd.

- Jestem przekonany, że wszyscy wyciągniemy wnioski z tego błędu i w przyszłym sezonie będziemy spisywać się jeszcze lepiej - dodał.

Mecz zakończył się zwycięstwem Anglii 1:0. Ukraina odpadła z Euro. Anglicy w niedzielę zagrają w ćwierćfinale z Włochami. Relacja Z Czuba i na żywo na Sport.pl