Euro 2012. Joachim Loew zadowolony z Mesuta Ozila, ale... "Wielki wybuch dopiero nastąpi!"

W fazie grupowej Euro 2012 jednym z wyróżniających się piłkarzy reprezentacji Niemiec był Mesut Ozil. Jednak trener Joachim Loew, choć jest zadowolony z jego dotychczasowych występów, ostrzega kolejnych rywali: - Wielki Ozil dopiero nadchodzi!
Niemcy po raz pierwszy w historii mistrzostw Europy wygrali wszystkie trzy mecze grupowe i w piątkowym ćwierćfinale zmierzą się na gdańskiej PGE Arenie z Grecją. Ozil, gwiazda Realu Madryt, póki co spisuje się nieźle, choć niemieccy dziennikarze i kibice spodziewają się po nim więcej.

- Od Mesuta wszyscy wymagają pięknej, ofensywnej gry, ale ja dostrzegam też jego zaangażowanie w destrukcji, to jak pomaga w obronie, ile biega bez piłki - mówi Loew na łamach "Bilda". - Ale spokojnie wielki wybuch Ozila dopiero przed nami, faza pucharowa to jego czas. Przypomnijcie sobie jak fenomenalnie zagrał podczas ostatnich mistrzostw świata w RPA w meczach z Anglią [wygrana Niemców 4:1] oraz Argentyną [4:0]. Oczekuję, że podobnie zagra z Grecją i w kolejnych meczach. To będzie jego czas! - nie ma wątpliwości Loew.

Ozil, podobnie jak Bastian Schwiensteiger oraz Lars Bender z powodu drobnych urazów we wtorek nie trenowali, ale ich występ w meczu z Grecją nie jest zagrożony.

CZY MESUT OZIL POPROWADZI NIEMCÓW DO TYTUŁU MISTRZA EUROPY? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »