Francja na Euro 2012. Prawie same dwóje po meczu ze Szwecją [OCENY]

Tylko Hugo Lloris zasłużył na trójkę w meczu ze Szwecją Pozostałych Francuzom należą się dwóje za porażkę 0:2 w ostatnim meczu grupy D.

Hugo Lloris - 3

bezbłędny. Świetnie spisał się w 10 minucie kiedy zmusił Toivonena do zejścia w bok i Szwed w dogodnej sytuacji trafił w słupek. Podobnie było w 33 minucie kiedy wybił Toivonenowi piłkę sprzed nóg. Na wszelki wypadek, bo i tak był spalony. Przy golu Ibrahimovicia nie miał szans, zaraz potem zapobiegł drugiemu i trzeciemu broniąc groźne strzały Wilhelmssona i Mellberga. Także przepuszczenia strzału Larssona nie musi się wstydzić.

Mathieu Debuchy - 2

dobry występ. Potrafił przepchnąć nawet Ibrahimovicia. Umiejętnie podłączał się do akcji ofensywnych

Philippe Mexes - 2

dwa bardzo poważne błędy. W 10 minucie przegrał powietrzny pojedynek z Toivonenem i pozwolił mu uciec. Na szczęście mógł liczyć na LLorisa. NIe mógł liczyć na bramkarza w 54 minucie, nie był w stanie powstrzymać strzału Ibrahimovicia z ekwilibrystycznej pozycji. Słuszna kartka za faul na Toivonenie w II połowie. W 77 minucie słusznie domagał się rzutu karnego, po tym jak po jego strzale piłka odbiła się od ręki Mellberga i zmieniła kierunek;

Adil Rami - 2

zdecydowanie lepszy z tyłu niż z przodu. Raz uderzał z rzutu wolnego i lepiej tę sytuację pominąć milczeniem

Gael Clichy - 2

trochę słabszy od kolegi z przeciwnej flanki. Raz w pierwszej połowie dał się wkręcić dwóm Szwedom i wyniknęła z tego niebezpieczna sytuacja. W 54 minucie to on nie był w stanie powstrzymać centry po której Ibrahimović strzelił gola dla Szwedów. Trudno zrozumieć, że jest lepszy od Patrice'a Evry.

Hatem Ben Arfa - 2

zdecydowanie najczęściej strzelający piłkarz w reprezentacji Francji. Ma młotekj pneumatyczny i wie o tym, ale za każdym razem jego uderzenia omijały bramkę. W 58 minucie zmieniony przez Florenta Maloudę.

Samir Nasri - 2

Regulował tempo gry i rozgrywał. Kilka razy próbował prostopadłych podań do kolegów wychodzących na czyste pozycję, m.in. Ribery'ego, ale nie przyniosło to powodzenia. Tuż przed przerwą bolesny uraz kolana po zderzeniu z Kallstroemem, ale Nasri się pozbierał. W 65 minucie wspaniale uderzył z dystansu, ale piłka minimalnie minęła słupek. Poturbowany został zmieniony przez Meneza

Alou Diarra - 2

Długo neutralizował Ibrahimovicia, ale nie może uznać występu za idealny.

Yann M'Vila - 2

Mało widoczny, ale to nie znaczy, że nieprzydatny. Najwięcej biegał. Był jak gaz: niewidoczny, a paraliżujący. Ibrahimovicia jednak to nie powstrzyamało. W 70 minucie jego potężną bombę Isaksson obronił z najwyższym trudem. W końcówce zmieniony przez rewelację zeszłego sezonu Oliviera Girouda.

Franck Ribery - 2

To on oddał pierwszy celny strzał na bramkę Szwedów (8 min.), miał też okazję sam na sam, ale kąt był zbyt ostry żeby mieć do niego pretensje o jej niewykorzystanie. mimo wszystko spodziewaliśmy się więcej. Starał się, szarpał, ale będzie chciał o tym meczu zapomnieć

Karim Benzema - 2

Starał się, ale bez efektu. W pierwszej połowie po jednym ze starć łapał się za żebra, być może to miało wpływ na jego grę. Próbował strzelać, ale był blokowany