Euro 2012. UEFA oskarża niemiecką federację. Neonazistowski baner na meczu z Danią

1 : 2
Informacje
Euro 2012 - Grupa B
Niedziela 17.06.2012 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
Wynik
Dania
1
Niemcy
2
UEFA wszczęła śledztwo wobec Niemieckiego Związku Piłkarskiego (DFB) w sprawie neonazistowskiego transparentu jaki został wywieszony przez niemieckich kibiców. Miało to miejsce podczas meczu z Danią we Lwowie, który odbył się 17 czerwca.
Postępowanie zostało rozpoczęte po informacji od obserwatorów organizacji FARE (Futbol Przeciwko Rasizmowi w Europie). Pomaga ona europejskiej federacji w walce z rasizmem propagowanym za pomocą flag, okrzyków i innego zachowania na stadionach.

"FARE potwierdza, że jeden z naszych obserwatorów zauważył neonazistowski transparent w niemieckim sektorze. Było to podczas meczu z Danią we Lwowie, jaki odbył się w niedzielę" - czytamy w oświadczeniu organizacji.

"Fani na lwowskim stadionie byli także odpowiedzialni za 'nieodpowiednie okrzyki' oraz odpalenie rac" - dodaje UEFA. Wszczęła ona dotychczas postępowania w sprawie wszystkich trzech meczów Niemiec, podczas których doszło do wykroczeń.

W spotkaniu z Portugalią niemieccy fani rzucali papierowymi kulami w piłkarzy rywali, za co federacja została ukarana 10 tysiącami euro. W kolejnym meczu - z Holandią do rzucania papierowych kuli doszło jeszcze odpalenie rac. Postępowanie w tej sprawie wciąż trwa.

Niemieccy kibice najadą Gdańsk - nawet 50 tysięcy! ?