Euro 2012. Pirlo już nie tak dobry. Buffon bez oceny [NOTY WŁOCHÓW]

2 : 0
Informacje
Euro 2012 - Grupa C
Poniedziałek 18.06.2012 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
Wynik
Włochy
2
Irlandia
0
Cesare Prandelli wreszcie może być zadowolony ze swoich napastników. Przez większość meczu obronę Irlandczyków nękali Antonio Cassano i Antonio Di Natale. Z kolei ich zmiennicy wypracowali drugiego gola. Słabiej zaprezentował się za to Andrea Pirlo.
Oceny w skali 1-6

Gianluigi Buffon - Trudno go ocenić, bo w całym spotkaniu tylko raz musiał wykazać się umiejętnościami.

Ignazio Abate 3 - Nie dał pograć Damienowi Duffowi, ale nie podłączał się do akcji tak często, jak Balzaretti.

Andrea Barzagli 3+ - Wystąpił pierwszy raz po kontuzji, ale nie było widać po nim przerwy w grze.

Giorgio Chiellini 3+ - Wygrywał wszystkie główkowe pojedynki z Kevinem Doylem. Gdy doznał urazu selekcjoner Cesare Prandelli nie chciał ryzykować i od razu ściągnął go z boiska.

59. Leonardo Bonucci 3 - Przejął rolę Chielliniego i to jego łupem padało większość długich piłek adresowanych do irlandzkich napastników.

Federico Balzaretti 4- - Ma niesamowitą wydolność. Przez cały mecz biegał od linii do linii. Notę obniża bezsensowna żółta kartka, którą otrzymał za złapanie wpół jednego z Irlandczyków.

Claudio Marchisio 3 - Dobry w destrukcji. Mało angażował się w konstruowanie akcji, a jeśli strzelał, to na wiwat.

Andrea Pirlo 4- - Nie grał tak dobrze, jak w dwóch poprzednich spotkaniach. Miał sporo strat, ale asystował przy golu Cassano.

Daniele De Rossi 3 - Ocena podobna jak u Marchisio.

Thiago Motta 3 - Pełnił rolę ofensywnego pomocnika. W jego grze było jednak widać, że przez większość kariery jego rola na boisku sprowadzała się do przerywania akcji.

Antonio Cassano 4 - Bardzo ruchliwy. Schodził na skrzydła albo cofał się do drugiej linii. Wypracował kilka okazji kolegom. Zdobył bramkę. Mógł strzelić drugą, ale jego uderzenie szczęśliwie obronił Shay Given.

62. Alessandro Diamanti 3 - Zmienił Cassano. Miał asystę przy golu na 2:0.

Antonio Di Natale 4- - Oddał kilka strzałów. Większość została jednak zablokowana przez irlandzkich obrońców. Zaimponował sytuacją, w której z niemal zerowego kąta był bliski skierowania piłki do bramki.

74. Mario Balotelli - Choć grał krótko, to udało mu się wpisać na listę strzelców.