Chorwaci starali się jak mogli, ale na Hiszpanów to za mało [OCENY]

Vedran Corluka i Darijo Srna byli najlepszymi zawodnikami reprezentacji Chorwacji w przegranym 0:1 meczu z aktualnym mistrzem świata i Europy - Hiszpanią.

Stipe Pletikosa 4- Pewny punkt zespołu. Parę razy popisał się refleksem przy strzałach Hiszpanów. Przy bramce Jesusa Navasa nie miał nic do powiedzenia.

Domagoj Vida 3- Obrońca Dinama Zagrzeb zastąpił na prawej stronie bloku defensywnego Darijo Srnę. Zanotował kilka strat, a kiedy był przy piłce zbyt często grał do tyłu.

Vedran Corluka 4 Duży spokój w grze. W pierwszej połowie kilkukrotnie przerywał ataki Hiszpanów i starał się wyprowadzać piłkę. Dobry w siłowych pojedynkach i w walce o górne piłki.

Gordon Schieldenfeld 3+ Solidny w grze obronnej. Nie dał pograć Fernando Torresowi. W podbramkowych sytuacjach potrafił zachować wiele zimnej krwi.

Ivan Strinić 3- Poprawny w obronie, ale nie włączał się zbyt często do akcji ofensywnych. Miał problemy z celnym dośrodkowaniami.

Darijo Srna 4 Przesunięty do linii pomocy. Wydawało się, że będzie podłączał się do ataków, ale miał więcej zadań obronnych. Znakomity powrót w końcówce spotkania uchronił jego zespół przed stratą bramki.

Ognejn Vukojević 2 Słaby występ. Kompletnie niewidoczny na boisku. W końcówce zastąpił go Eduardo.

Luka Modrić 3- Przez zdecydowaną większość meczu bezbarwny. Błysnął właściwie tylko raz, w drugiej połowie, kiedy przedarł się prawą stroną boisko i świetnie dośrodkował piłką na głowę wbiegającego Ivana Rakiticia, który był o krok od strzelenia bramki.

Ivan Rakitić 3+ Ofensywny pomocnik doskonale zna hiszpański futbol, bo na co dzień gra w Sevilli. Zdecydowanie najlepszy zawodnik drugiej linii w chorwackim zespole. Był bardzo bliski strzelenia gola, ale po jego uderzeniu głową z sześciu metrów, świetnym refleksem wykazał się Iker Casillas.

Dragan Pranjić 2 W pierwszych minutach wykazywał sporo chęci do gry, ale później wyraźnie spuścił z tonu. Źle dzielił piłkami w ataku i został zmieniony przez Ivana Perisicia, który wniósł dużo więcej do gry ofensywnej.

Mario Mandżukić 3- Osamotniony w ataku nie był tak groźny, jak w dwóch wcześniejszych spotkaniach, kiedy to trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców. Choć silny fizycznie, to nie potrafił przedrzeć się przez blok defensywy hiszpańskiej drużyny.

Nikica Jelavić, Ivan Perisić i Eduardo grali za krótko by go ocenić.